Jablonec – Ústí nad Labem 30:20 (17:8)

Těžká série čtyř venkovních utkání a jednoho domácího střetnutí se odrazila na výkonu Jabloneckých. „Třikrát jsme vysoko venku prohráli, neodjeli jsme v nejsilnějších sestavách a pro některé kluky to bylo velmi složité. Z tohoto důvodu bylo domácí utkání velice důležité, opět jsme sice nenastoupili komplet, ale všichni domácí hráči tentokrát zabojovali,“ uvedl k utkání trenér Jabloneckých František Dědeček. A dva body zůstaly zaslouženě doma. Rozhodl o tom nástup do utkání, kdy domácí skvělou obranou eliminovali střelce z Ústí a když nějaká střela prošla, chytil ji výborný Kubal v brance. Sled utkání se vyvíjel takto: 4:0,9:3,12:4.
Obranu řídil Smrček, střelecky se prosazovali všichni hráči.

DOMÁCÍ MĚLI NAVRCH

Na začátku druhé půle sice Jablonečtí dovolili soupeři poněkud stáhnout náskok, ale pořád byl náskok minimálně šestibrankový. Ke konci utkání dostali příležitost všichni střídající hráči a ti navýšili konečný stav na 30:20.

POMOHLO TAKY BÉČKO

„Potřebovali jsme si trošku dokázat, že nejsme tak špatní, jak ukazují vysoké venkovní prohry. Jsem rád, že je vidět zlepšení hráčů, kteří hrají i za naše béčko, především Dana Trejbala a Tomáše Jandery. Dostávají více herního času a šlapou ostatním spoluhráčům na paty. Jinak nám opravdu výborně v první půli fungovala obrana i když je potřeba poznamenat, že Ústí taky nepřijelo v nejsilnější sestavě,“ zhodnotil výkon svého týmu František Dědeček.

PŘÍŠTĚ HRAJÍ V BRODĚ

Za čtrnáct dní hostí jablonecké mužstvo tentokrát v hale v Železném Brodě plzeňskou Košutku. Ta bojuje o první místo v tabulce. „Tento zápas ukáže, jak na tom jsme. Zveme do Brodu všechny naše fanoušky,“ připomenul kouč Jablonce.

Sestava a branky : Kubal, Hlinka– P Trejbal 8, Vraný 5, Krčka 4, Žák 3, Jandera 3, Tomáš 3, D. Trejbal 3, Preisler 1, Smrček, Mony, Svoboda T.