NA OH BYLI ÚSPĚŠNÍ

„Určitě je potřeba zmínit Letní olympiádu mládeže, která se konala v červnu v Brně. Moje svěřenkyně vybojovaly šest medailí. A jedna zlatá, ta nám unikla opravdu jen o vlásek,“ zavzpomínala trenérka. Zlatou mohla mít děvčata ve štafetě. Ale ani na ovále není vždycky posvícení. Tentokrát to nevyšlo na stupně nejvyšší, přesto, že štafetu zaběhly v osobním rekordu. A to bylo důkazem, že se na jihu republiky sešly opravdu špičky mládežnické atletiky.

ADÉLA OPĚT ZÁŘILA

V Brně bezpochyby zazářila jablonecká Adéla Novotná, která vyhrála běh na 60m. „Její výkon byl opravdu úžasný. A nebyla daleko od českého rekordu. Proti větru s přehledem vyhrála a stejně i třístovku,“ vyjmenovala Eva Mikulová jen část úspěchů nadějné atletky z tělovýchovné jednoty LIAZ.

Liberecký kraj úspěšně reprezentovali i další mládežníci, které měla Dana Mikulová ve své skupině. Dobře si vedla také starší žákyně Františka Rappová nebo mladší žákyně Kateřina Richterová, stříbrná Natálie Kottová. Ve štafetě, která přivezla bronzovou medaili, dobře zaběhl Roman Princ. „Byli prostě výborní. K dalším zlatým medailím neměla naše skupina daleko. Velká spokojenost, Libereckému kraji jsme určitě ostudu neudělali,“ uvedla trenérka Mikulová, která ve své skupině měla deset reprezentantů za Liberecký kraj.

VYHRÁLA I PRVNÍ LIGU

Velkou nadějí české atletiky je právě Adéla Novotná. Před olympiádou ještě startovala jako žákyně na I. lize žen. A vyhrála běh na sto metrů a druhá byla na dvoustovce. „A to je velký úspěch, když nastoupila v konkurenci nejlepších žen,“ zdůraznila trenérka. A síly si s nimi poměřila hned čtveřice nadějných žákyň, Adéla Novotná, Františka Rappová, Vendula Štanclová a Sára Dočekalová.

STÁLE LADÍ FORMU

Prázdnin si ale mladí jablonečtí atleti a atletky příliš neužívají. Mají za sebou už soustředění v domácích podmínkách, a to společně s německými závodnicemi a závodníky. „Ty ale viditelně našim nestačili a koukali, jaké podávají výkony,“ pochlubila se trenérka.
A sedm atletek se svojí trenérkou také vzorně reprzentovalo město Jablonec a Liberecký kraj u německých sousedů, když se představili na atletickém klání v Kaufbeurenu.

TEĎ TRÉNUJÍ U MOŘE

A v těchto dnech už sbírají další síly u italského moře. Tam se vypravilo na soustředění přes osmdesát mládežníků TJ LIAZ ve věkových kategoriích od devíti do pětadvaceti let. „Den budou začínat před snídaní lehkým tréninkem, rozcvičením, během. Nezapomenou ani na pozdrav slunci, který nám snad sluníčko na celý den zajistí,“ uvedla s úsměvem k tréninkovému plánu Eva Mikulová.

PŘIBEROU I CIZINCE

Dopoledne pak stráví na tréninku v italském lesoparku. A po něm je čeká zasloužený oběd a krátká relaxace u moře. „Odpoledne ještě odtrénujeme druhou fázi, která je zaměřená například na posilování. A často se k nám přidá půlka pláže, protože si myslí, že je to veřejný program. A to bývá leckdy úsměvné,“ popsala plány u italského moře trenérka TJ LIAZ.

Ta skupině atletů a atletek u moře šéfuje a k ruce má další partu zkušených trenérů, která se bude mládežníkům věnovat a starat se o to, aby si od moře přivezla co nejvíce sil do dalších atletických klání.
Po návratu do Jablonce se musí zase rychle přeorientovat na závodní atmosféru, čekají je další podniky.

BLÍŽÍ SE MLADÁ EVROPA

„Když přijedeme, hned se budeme chystat na Mladou Evropu, která se koná na Střelnici 22. srpna a budou v ní startovat atleti do dvaadvaceti let. A pár dnů na to, 26. srpna, se v Jablonci koná první kolo I. atletické ligy. A toho se zúčastní také moje děvčata,“ vyjmenovala nejbližší plány své skupiny Eva Mikulová.
Ve stejném termínu někteří další závodníci a závodnice vyrazí do České Lípy na krajský přebor mužstev mužů a žen. A samozřejmě všichni k tomu ještě několikrát v týdnu trénují, takže většinu času tráví opět na Střelnici, kam je vede nejen zodpovědnost stále se ve své disciplíně zlepšovat, ale i dobrá parta a prima trenérka.

BEZ ATLETIKY NEVYDRŽÍ

„Těší mě, že chodí trénovat i o prázdninách. Vždycky se tam skupinka sejde. Jsme domluvení na úterky a čtvrtky. A já jsem se před odjezdem do Itálie na oko zlobila, že nebudu mít kvůli nim ani čas zabalit,“ uvedla trenérka.