Železní bojovníci z Rádla měli na tomto prestižním kickboxerském podniku tři zástupce, dvě stálice, Jana Fendricha a Martinu Müllerovou, a jednoho nového člena Georgije Fibicha. „Martina Müllerová měla jasný cíl přivést mistrovský pás. Po skvělých výkonech na mistrovství světa a Evropy si vybrala slabší chvilku a celým turnajem se protrápila až k titulu. Na Martině byla znát únava po těžkých turnajích, o to více si cením, že dokázala vyhrát vůlí,“ komentuje třetí velký úspěch Müllerové během pár týdnů trenér Alois Škeřík.

Jan Fendrich měl ve své váze spoustu vynikajících zápasníků a na titul mohl dosáhnout kterýkoli z osmičky bojovníků. „V prvním zápase to byla přestřelka technik, ve kterých byl přesnější Honza, ale zápas mu nesedl podle představ. V semifinále se střetl se slovenským talentem Šimšíkem. V naprosto vyrovnaném zápase dali rozhodčí k naší radosti vyhrát domácímu,“ míní Škeřík. Na slavnostním galavečeru finálových utkání čekal Fendricha několikanásobný mistr světa v různých disciplínách kickboxu Marek Svitek z Kosa Gym Praha. „Tento talentovaný mladík svou technickou vyzrálostí téměř nejde porazit na body,“ uvědomuje si hlavní kouč Rádla.

Taktika proto byla nastavená jasně vyhrát před limitem. „Nebyl to ještě ten top výkon, který Honza umí předvést, ale už jsem poznával v ringu Fedora, klidného, čekajícího na svou chvíli. Ta přišla třicet vteřin před koncem utkání, kdy poslal soupeře poprvé do počítání, za několik vteřin podruhé a od těžkého KO soupeře zachránil gong. Fendrich získal svůj pás, ale všechna čest soupeřům,“ zhodnotil výkon svého svěřence Škeřík.

Posledním „železem v ohni“ byl nový člen Iron Fighters Rádlo reprezentant nad 91 kilogramů Georgij Fibich. „Na čtvrtečním tréninku jsme se domluvili, že by mohl poprvé vyzkoušet královskou disciplínu K1,“ říká Škeřík. V konkurenci dvanácti supertěžkých boxerů měl coby reprezentant volný los do čtvrtfinále, kde dvěma přesnými kontry do ústupu v prvním kole porazil soupeře z KBC Krásná Lípa. „V semifinále nás čekal mistr republiky a vítěz Czech Open dvoumetrový Jan Hrsina z SKBU Hostivař. Georgij skvěle načasovanou otočkou na hlavu posadil soupeře na zadek, který sice ještě pak pokračoval v boji, ale do druhého kola se už nedostal po spodku na žebra,“ líčil boj o finále zkušený trenér.

Ve finále se nová tvář rádelského týmu postavila do ringu proti libereckému Miroslavu Sochorovi. Ten se snažil za Fibichem chodit a rozbít mu nohy. „Na začátku druhého kola však zaspal otočku rukou a inkasoval tvrdé KO. Georgij byl spokojen a nabídka na profi zápas přišla již druhý den,“ dodal Škeřík.

Mistrovství ČR 2011 v K1 pořádala agentura PromoProdukce ve spolupráci s Českým svazem Fullcontactu. „Agentura připravila pro bojovníky opravdový tahák v podobě mistrovských pásů pro vítěze. Tolik kvalitních borců na jednom turnaji se v minulosti nikdy nesešlo. Byl to jeden z nejkvalitnějších turnajů, který jsem u nás viděl, ne-li nejkvalitnější. Titul mistra republiky nebyl nikdy vydřenější,“ zhodnotil turnaj Alois Škeřík.