Nejlepší výsledek zajela Petra Kuříková, která nejlepším plaveckým a běžeckým časem nedala soupeřkám šanci a zvítězila v kategorii dorostenek s více jak minutovým náskokem.
„Nejvíce borců startovalo v otevřeném závodě, který probíhal současně se závodem juniorů a juniorek. Nejlépe si vedl Jan Francke (na snímku), který ve finiši porazil nejlepšího juniora a obsadil tak 1. místo. Plaveckou i cyklistickou část se s ním držel Pavel Mužíček, který obsadil výborné 8. místo, když se mezi něj a Honzu seřadilo postupně prvních šest juniorů,“ řekl předseda oddílu triatlonu při TJ Bižuterie Josef Mužíček.
K kategorii veteránů nad 50 let potvrdil svou dominantnost Pepa Mužíček a nebýt toho, že se tato kategorie nevyhlašovala, mohl doplnit svoji letošní sbírku o další zářez - co závod, to bedna.
Vynikajícím úspěchem skončilo MČR hasičů pro dva jablonecké borce. Jindra Maruška a Jirka Vavruška nakonec soupeřili mezi sebou o celkové prvenství, a tak první dva mistrovské tituly putují jejich zásluhou do Jablonce. Nejlépe zaplaval Jindra, a když na cyklistické části zvýšil svůj náskok, neměl nakonec Jirka šanci, ani díky výbornému běhu.
Výsledky Jablonečanů: Starší žáci: 24., Michal Bartůněk. Dorostenci: 11. Petr Šoltés, 19. Tomáš Bartoň. Dorostenky: 1. Petra Kuříková. Muži: 1. Jan Francke, 8. Pavel Mužíček, 22. Jindřich Maruška, 28. Jiří Vavruška, 54. Petr Bartůněk. Ženy: 20. Marie Šobáňová.