Sezóna triatletů není v letních měsících příliš dlouhá, a tak závodník TJ Bižuterie jde každý víkend od závodu k závodu.

Naposledy si svoji formu prověřil v německé Žitavě, kde se jel závod světové série X–Terry, na který se nepřihlásil, ale stal se vítězem o něco kratšího závodu Německého a Českého poháru.

Na distancích 1,1 km plavání, 30 km na horském kole a devítikilometrovém běhu suverénně zvítězil.

Náskok si vytvořil již po plavání ve vodách O – See u Žitavy, na horském kole náskok zvýšil, který si v závěrečném běhu suverénně udržel.

„Po dvaceti kilometrech kola se trasy kola sjely se svěťákem, tak jsem se s nimi svezl, ale taky jsem litoval, že jsem ten světový pohár nejel,“ podělil se o pocity Jan Venca Francke.

Jaké má další závodnické plány? „ Teď mě čeká náročný víkend na Máchově jezeře, kde se jede Doksyman. V sobotu 750 metrů plavání, hodinu poté 3 km plavání, a pak ještě sprint triatlon. V neděli mě čeká poloviční Ironman – 2 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh. Všechny tyto závody absolvuji pouze já a český reprezentant na Havaji Petr Vabroušek, takže je to pro mě výzva,“ odhodlaně odkryl své plány jablonecký triatlonista.

Výsledky: 1. Francke (Bižuterie Jablonec) 2:10:07,00, 2. Möse 2:21:36,2, 3. Grosse (oba PSV Zittau) 2:25:36,4.