Týden před nedělním jabloneckým sprint triatlonem byl v Poděbradech uspořádán další závod letošního ročníku Českého poháru a v několika kategoriích se představili i jablonečtí závodníci.

V hlavní kategorii mužů do osmnáct stupňů teplé vody poděbradského jezera skočila bratrská dvojice Jan a Michal Franckeovi s ambicemi otestovat formu právě před nastávajícím domácím závodem.

Lépe se vedlo staršímu Honzovi, který se umístil na dvanáctém místě, ale mladší Michal v cyklistické části musel pro zdravotní potíže peloton opustit. Na tratích 1,2 – 30 – 7 km se vítězem stal nejlepší triatlonista u nás a olympionik Filip Ospalý.

V ženách dominovala rovněž olympionička Vendula Frintová před jabloneckou odchovankyní Radkou Vodičkovou. Členka oddílu Bižuterie Jitka Šimáková, která se do sezóny rozbíhá letos pozvolněji, obsadila deváté místo a Aneta Demelová z Tri Clubu skončila osmnáctá.

Největšího úspěchu opět dosáhla juniorka Petra Kuříková svým druhým místem ve své kategorii, které ji dává velké naděje na nominaci na triatlonové mistrovství Evropy.

Jistotu startu na mistrovství Evropy si Petra Kuříková může vybojovat právě v nedělním jabloneckém sprint triatlonu, který je pro kategorii juniorů a juniorek nominačním závodem. Jediný zástupce mezi dorostenci Michal Bartůněk skončil na devátém místě.

V žákovských kategoriích závodníci absolvovali pouze kolo s během a zde za Bižuterii bodovali Sádovský čtvrtým a Prokopová šestým místem. Triatlonový svaz letos vyhlásil novinku Českého poháru věkových kategorií, která se jede mimo závod elite a v něm obsadil Pavel Mužíček třetí místo do 28 let a nad 50 let bodovali třetím místem Jiří Novák a jeho švagr Karel Francke místem čtvrtým.

Většinu těchto závodníků bude moci jablonecká sportovní veřejnost vidět v nedělním Skupina ČEZ Jabloneckém sprint triatlonu, žákovské kategorie mají start v 9.15 hodin, junioři a dorost v 11 hodin a hlavní závod bude na přehradě odstartován ve 14 hodin u vodácké loděnice.