Velmi dobrou pozici v průběžném hodnocení mají zatím hlavně děvčata z jabloneckého oddílu, vždyť překvapení letošní sezony v dresu Bižuterie Jitka Šimáková, je na prvním místě po čtyřech závodech.

Není na pozici leadera pouze ve své věkové kategorii do třiadvaceti let, ale i v celkovém sčítání bodů mezi ženami a nemění na tom nic ani to, že některé špičkové závodnice nemají plný počet odjetých závodů.

Právě Jiroušková a Frintová jsou přihlášeny na sobotní závod a prověří výkonnost jablonecké závodnice, která o sobě dala rázně vědět při mistrovství ČR ve sprint triatlonu ziskem stříbrné medaile.

Dalším želízkem v ohni bude start v kategorii dorostenek Petry Kuříkové, která je sice „stále druhá“, což dokládá druhá pozice na mistrovství ČR i v průběžném pořadí poháru, ale svou všestranností jistě zasáhne do bojů o prvenství.

V mužské kategorii mají Jablonečtí trošku menší ambice, ale vůbec tomu tak být nemusí. Pavel Mužíček, v průběžném pořadí sedmnáctý, dá o sobě vědět určitě v plavecké části, jako jeden z nejlepších ve startovním poli.

Stále nadějný Michal Francke po hrůzném pádu v Německu a zdolání bahna na děčínském terénním triatlonu se bude chtít prosadit minimálně v kategorii do třiadvaceti let.

Tyto závodníky ve svých kategoriích doplní další závodníci Šobáňová a Bartůněk a na vše bude nejen dohlížet, ale i startovat dvojice jabloneckých veteránů Mužíček st. a Jandera.