Při vyrovnanosti závodníků v současném startovním poli se většinou rozhoduje až v závěrečném, tentokrát pětikilometrovém běhu. Do druhého depa, po absolvování plavání a dvaceti kilometrech na kole, se vřítila desetičlenná skupina, ve které byli i oba bratři.

Ihned po přezutí se do rozhodující fáze obul reprezentant ČR Martin Pejsar, rodák z nedalekých Karlových Varů, a s jistotou zvítězil. Na špici bojovali nejen bratři Franckeové, ale i bratři Pejsarové a mladší Jaroslav skončil třetí.

Jablonečtí bráchové skončili na čtvrtém Jan „Venca“ a sedmém místě mladší Michal, jemuž se tentokrát běh příliš nepovedl. Zajímavostí je, že nad svými syny dohlížel v závodním poli i jejich otec Karel, který obsadil v kategorii nad 50 let čtvrtou příčku.

Dalším zástupcem jabloneckého oddílu byla v soutěži žen Marie Michalová v absolutním pořadí žen na devátém místě, ale o půldruhou minutu vyhrála kategorii nad 30 let.

„Pro letošní sezónu oba moji svěřenci končí s oficiálními závody TT svazu, půjdou některé regionální závody, například v sobotu Mácháčského pohodáře, Janovskou devatenáctku apod. Pro příští sezónu se musíme více zaměřit na běh, u obou,“ řekl Deníku trenér triatlonových bratří David Janata. „Taky mě potěšilo, že na stupních vítězů stáli bratři Pejsarové, kteří několikrát v dorosteneckém věku absolvovali náš kemp v Bedřichově i tamní pouťák,“ spokojeně dodal Janata.

Výsledky:

1. M. Pejsar (E.ON) 56:16,2, 2. Bureš (Plzeň) - 28,3, 3. J. Pejsar (E.ON) – 31,0, 4. J. Francke – 1:00,0, 7. M. Francke (oba Bižuterie) – 1:26,0. Muži nad 50 let: 1. Novák (Karlovy Vary) 1:07:46,8, 4. K. Francke (Astma team) – 9: 23,1. Ženy: 1. Durdiaková (EKOL) 1:04:18, 9. Michalová (Bižuterie) – 13:42,0.