V úvodním setu měli Jablonečtí dobré zákroky v poli i několik kvalitních bloků, čímž si vytvořili náskok do koncovky 19:11, ale brněnští mladíci se nevzdali a snížili na 20:16. Jistotu pro zisk setu zajistil dvěma tvrdými servisy Hlinovský. Druhý set začal dvěma body soupeřů, ale domácí otočili na 6:2, když na podání byl Vlček a na síti „hlavou“ bodoval Střižík.

Ve vyrovnaném průběhu do stavu 18:18 se na podání dostal opět Vlček a připravil spoluhráčům prostor k útočení a zisku rozhodujícího tříbodového vedení. Třetí set byl nerozhodný do stavu 10:10, ale pak šel opět servírovat výborně hrající Vlček a tři body ze skvěle zakončených útoků kolegů v jabloneckém dresu, vytvořily náskok pro finále zápasu. Když se hosté pokoušeli o poslední otočení výsledku za stavu 14:12 přišel krásný trojblok domácích a Vodvárkův servis na 17:12 a bylo téměř rozhodnuto. Brněnští podepsali svůj ortel posledním bodem zápasu, který darovali Jabloneckým servisem do sítě.

„Předvedli jsme kvalitní kolektivní výkon, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a rozhodujícím faktorem byl náš výborný servis z rukou Hlinovského, Vodvárky a hlavně Vlčka. Myslím si, že to byla nejlepší hra za čtrnáct let co jsem v Jablonci,“ prohlásil po zápase spokojený kouč Miroslav Burian.

Bižuterie Jablonec: Vytiska, Střižík, Peníška, Vlček, Hlinovský, Vodvárka, libero Kořán – Nečas, Procházka, M. Šén.