Vltava Run je štafetový běžecký závod ze Zadova do Braníku. Tři sta šedesát kilometrů tras vede po turistických stezkách, silnicích II. a III. třídy, podél Vltavy, Národním parkem Šumava, v lesích, kolem vltavských přehrad, nádhernými údolími, přes kopce, historická města i jihočeské a středočeské vesnice. Závod je rozdělený do 36 úseků a je určený pro družstva s maximálně dvanácti běžci. Letos se závodu účastnilo 294 družstev.

Po loňské první zkušenosti vytvořili Jablonečtí dvě družstva. Jablonecké Ma(ra)ttonky, čistě ženské družstvo pod vedením kapitánky Lenky Zderadičkové, uběhly závod za 36h 13m 16s. Jablonecké Mattonky, družstvo tvořené 11 muži a jednou ženou pod vedením Jirky Suchardy, urazili vzdálenost 360km za 30h 30m 47s.

„Byla to jedinečná příležitost zúročit celoroční trénink, prověřit vlastní hranice za každého počasí dnem i nocí, zakusit radost z překonání plánovaných časů jednotlivých úseků, užít si neúnavné podpory kolegů a společné proběhnutí cílem. A hlavně, že kvůli úžasné skupině lidí, která na mě spoléhá a podporuje mě se navzdory puchýřům, bolestem hlavy, svalů a šlach prostě nevzdává,“ uvedla k vrcholnému závodu sezóny za všechny jablonecké borce Radka Bakešová.