Děti v těch předchozích si vyzkoušely nejen jabloneckou lezeckou arénu Makak, ale i sportovní areál na Střelnici. Tam se vypravily do atletické haly a na závěr tábora si tam vyzkoušely různé disciplíny. Také tento týden čeká účastníky bohatý program. Vyrazí na výlety po okolí, navštíví Bobovou dráhu v Janově. „Vyzkouší si také koloběžky a cross-golf v areálu na Severáku. Vyjedou lanovkou na rozhlednu na tanvaldském Špičáku. Novinkou pro letošní prázdniny je přenocování na Severáku s opékáním vuřtů," vylíčil program tábora Petr Bažant z TJ Bižuterie. A právě nocování na Severáku je jedna z nejlákavějších aktivit, při které si děti užijí trochu napětí a ověří si, jestli zvládnou noc bez rodičů. Může to být i malá zkouška na další prázdninové tábory, ze kterých se už ale nebudou každé odpoledne vracet domů. I proto rodiče často využívají příměstské tábory k aklimatizaci svých ratolestí v kolektivu.

Tábor pro každého

O tábor Jizeráček je každoročně zájem také proto, že zájemci nemusejí být vydatní sportovci. V rámci společného týdenního pobytu mezi kamarády mají ale možnost vyzkoušet si různé pohybové a sportovní aktivity. Zajímavá je pro ně ovšem i třeba prohlídka minizoo. Organizátoři pro účastníky připravili na každý den něco zajímavého.

„Vypraví se do Muzea energie ve Velkých Hamrech. A odtud pak projdou ještě Navarovskou stezkou," informoval o programu Petr Bažant. A bát se nemusejí ani špatného počasí. S mokrou variantou programu se také počítá. Společně se podívají do firmy Detoa, kde se vyrábějí hračky nebo si popovídají se členy Horské služby. A nouze není v případě deště ani o hry v tělocvičně.

A když vysvitne sluníčko, tak hurá třeba zase na koloběžky. Ty jsou lákavým důvodem k tomu zúčastnit se tábora TJ Bižuterie. Kluci a holky si totiž vyzkoušejí docela jiné „stroje", než které ně třeba čekají doma. Na posledním turnuse od 27. července je ještě několik volných míst. Rodiče mohou své děti přihlásit v TJ Bižuterie nebo na www.skijizerky.cz.