„První podzimní úspěch pro jablonecké judo vybojoval Lubomír Šindelář, který na turnaji World Masters Championships v Atlantě, což je obdoba veteránského mistrovství světa, obsadil vynikající 3. místo v kategorii M4 do 66 kilogramů a podtrhl tak úspěch české výpravy na tomto turnaji,“ vrátil se v čase na konec prázdnin člen výboru Judo klubu Jablonec Petr Kabelka.

Na začátku září se pak jablonečtí judisté vydali do saského Bautzenu na mezinárodní turnaj pořádaný místním oddílem. „Naši závodníci si vedli v konkurenci českých, německých a maďarských týmů velmi dobře. I ti nejmenší získávali cenné zkušenosti a v juniorské kategorii se jabloneckému Judo klubu dokonce podařilo získat pohár pro nejúspěšnější tým,“ s radostí zmiňoval úspěchy jabloneckých judistických nadějí Kabelka.

Minulý víkend byli členové Judo klubu na Velké ceně města Brna, což je mezinárodní turnaj dorostu a juniorů, který byl zároveň posledním kvalifikačním turnajem na mistrovství republiky. I zde byli Jablonečané vidět a potvrdili, že malý jablonecký oddíl patří mezi velikány českého juda.

„Naši judisté si vedli výborně, v kategorii dorostenek se do finále váhy do 52 kg probojovala Lucie Márinková, a přestože svůj poslední zápas smolně prohrála, postupuje s přehledem na mistrovství republiky a bude zde velkým želízkem v ohni,“ prozradil ohledně Márinkové Kabelka.

Ve váze do 70 kg dorostenek s přehledem zvítězila Klára Koubková a taktéž postupuje na MČR. V dorostencích obsadil ve váze do 66 kg páté místo Petr Bukovský, ve váze do 81 kg pak zvítězil Ivan Ivanka. Následující turnaj v Trnavě prověřil formu judistů do 23 let, a také na Slovensku byly jablonecké závodnice úspěšné.

Lucie Márinková obsadila v kategorii do 52 kg výborné 2. místo, Eva Koubková ve váze do 57 kg na trnavském tatami nenašla přemožitelku a mezinárodní turnaj vyhrála.

Následující víkend mohou příznivci juda vidět Jablonečany v akci. V městské hale v Jablonci se budou dorostenci prát o body ve třetím (26. 9.) a čtvrtém (10.10.) kole ligy této věkové kategorie a vylepšovat si pozici. Po druhém kole jsou dorostenci na třetím místě a rádi by se o nějaký ten stupínek posunuli.

Příští víkend se pak v Jablonci koná další kolo první ligy mužů.