Akce je už mezi účastníky velmi známá a oblíbená. „Pořádáme tyto závody už pěknou řádku let. Účastní se jich závodníci od těch nejmenších, školních špuntů přes nadějné vodní slalomáře až po dospělé účastníky," popisuje vodní slalom na Kamenici Jana Zvárová, jedna z organizátorek.

Uvedla také, že na oblíbenou akci vodních slalomářů se sjíždí okolo sto padesáti účastníků z celé republiky, kteří už z předchozích let vědí, že „Spálovské slalomy" jsou dobře organizované, a proto i náročné, ale především vždy vydařené.

Vodní slalom má v Jablonci už dlouhou tradici a na svém kontě mnoho dobrých výsledků, o kterých ale málokdo ví. Například generace reprezentantů Zdeňka Tunky, Jiřího Prskavce a dalších pochází právě z jablonecké TJ Delfín.

Už závodí potomci

A teď už i jejich potomci, Ondra Tunka a Jiří Prskavec, jsou čerstvými členy reprezentačního týmu České republiky a prosazují se ve světové špičce. A všichni tito lidé se ve Spálově každoročně rádi scházejí se svými kamarády a přáteli vodního slalomu, protože si mají stále co říct. „A ještě připomínáme, že v oddílu vodních slalomářů TJ Delfín vždycky uvítáme nové zájemce z řad dětí, které mají chuť vyzkoušet si vodu a naučit se vodní slalom. Začíná nám sezóna, těšíme se na nové kamarády," připomenula Jana Zvárová z pořádající jednoty.

O akci a dalších aktivitách oddílu se dozvíte více na www.tjdelfin.cz.