Role jabloneckých fotbalistek tak předem spočívala spíše ve sbírání zkušeností v konfrontaci se špičkovým českým ženským fotbalem. Mladý tým se však stal příjemným překvapením turnaje.

JABLONECKÉ USPĚLY

Svými výkony v základní skupině si vybojoval postup do následných vyřazovacích bojů a nakonec se dostal dokonce až do společnosti celků hrajících o celkové páté místo v turnaji.

A ani zde nezklamal, ba naopak. „Ze tří utkání v této nadstavbě jsme dokázali dvakrát remizovat a jen jednou odejít z palubovky s porážkou o jediný gól 1:2. Celkovým vítězem turnaje se stal úřadující mistr ČR a účastník Ligy mistryň SK Slavia Praha," ohodnotil výkony svého týmu trenér Jabloneckých Jan Štol.

ANI V HALE NECHYBĚLY

V poslední den uplynulého roku se potom TJ Čert Fénix premiérově zúčastnil tradičního jabloneckého Silvestrovského desetiboje. „Šlo především o aktivní rozlučku s odcházejícím rokem, tedy v pohybu. A také to bylo o zábavě. O výsledky rozhodně nešlo, přesto v konkurenci především atletů, v čele s domácí zlatou Bárou Špotákovou, jsme dokázali dvě disciplíny zcela vyhrát," chválil trenér Štol. Jeho děvčata se ukázala jako plnohodnotný člen silvestrovské desetibojařské party.

Už v sobotu 7. ledna hrají dívky na halovém turnaji v Sázavě, za týden potom se zúčastní mezinárodního halového turnaje v Praze a 21. ledna prestižní zimní Hanácké kopačky 2017.