Všech pět mládežnických týmů trénovalo hned první týden v lednu. Tréninky dětí probíhaly většinou třikrát týdně a to ve sportovní hale, venku na UMT nebo na základní škole Pelechovská,“ uvedl sekretář fotbalového klubu Jaroslav Kletečka.
Zdůraznil, že každý víkend měla mládež do kategorie mladších žáků nějaký halový turnaj, ať v Brodě nebo jinde. Starší žáci se zúčastnili venkovního zimního turnaje na umělce v Turnově, kde každý týden hráli soutěžní utkání.


S NOVÝM TRENÉREM
A muži začali přípravu pod vedením nového trenéra v půlce ledna s úkolem vylepšit předposlední místo v tabulce krajského přeboru a cílem zachránit se u v soutěži.
I oni trénovali třikrát týdně a o víkendech měli přípravné zápasy většinou na umělce v Lomnici nad Popelkou. Brodský klub během ledna a února 2020 uspořádal deset halových mládežnických turnajů. „Zkraje února proběhla valná hromada klubu, která zhodnotila rok 2019. Na konci února začal i zimní turnaj mladších žáků. Byl to letos už 15. ročník. Takže nic mimořádného se na začátku roku nedělo a nezadržitelně se blížil start jarních mistrovských soutěží, který byl naplánovaný na půlku března. Bohužel veškerý sportovní i ostatní život se zastavil 12.března, kdy převzal vládu Covid. Vládní opatření v tomto chmurném období nedovolila kromě údržby stadiónu prakticky nic.


MLÁDEŽ TAKY NEHRÁLA
Klub musel zrušit deset halových turnajů, přerušit zimní turnaj mladších žáků a na začátku dubna se klub rozhodl zrušit i dva velké venkovní turnaje pro starší a mladší přípravku, které se měly uskutečnit 1.5. a 8.5. Dne 7. dubna rozhodla Fotbalová asociace České Republiky (FAČR) o zrušení soutěžního ročníku 2019/2020,“ vyjmenoval následky pandemie sekretář Kletečka.


SOUTĚŽE SE ZASTAVILY
Pro železnobrodský fotbalový klub to znamenalo, že A muži skončili na 13. místě krajského přeboru, B muži na 4. místě okresního přeboru, starší žáci na 5. místě krajského přeboru, mladší žáci na 6. místě krajské 1.A třídy. V krajském přeboru starších přípravek není tabulka, ale dle výsledků by Brod skončil čtvrtý z dvanácti týmů.