Slavnostní nástup, tribuna plná fanoušků, občerstvení a kvalitní baseball, tak vypadaly první zápasy na domácí půdě. Po úvodním představení mažoretek a hymny v podání Soni Pesničákové ze sboru Iuventus Gaude nastoupili na nadhazovací kopec dva hosté, Markéta Davidová a Petr Beitl, kteří odstartovali první zápas.


První zápas zahájili s Lukášem Roubíčkem na kopci jablonečtí baseballisté velmi ospale a ve třetí směně po “Grand Slamu” Ondřeje Gurníka vypadal zápas pro Blesky velice nepříznivě při skóre 1:6. V šesté směně při hlasitém burácení tribun se Blesk konečně probral a po devíti dobězích, se vrátil zpět do sedla za skóre 14:6. Poté se už Jablonec pevně držel vedení, až ke konečnému výsledku 17:10. “Hrát před plnou tribunou je skvělý pocit” komentoval po zápase s úsměvěm na tváři Lukáš Roubíček. “Fanoušci jsou hlavní důvod, proč Blesk zpravidla doma neprohrává.”

Úvodnímu zápasu na domácím hřišti předcházel program, kterému vévodila biatlonistka Markéta Davidová. Společně s primátorem Petrem Beitlem úspěšně nadhodili začátek dvouzápasu.Blesk se poprvé ukázal jabloneckým fanouškům ve dvou těsných zápasech s FrýdkemZdroj: Deník / Dagmar BřezinováDruhý zápas začal velice obdobně. Martin Drong držel Blesky na uzdě a dovolil jim pouze jeden bod v prvních čtyřech směnách. Poté konečně přišel Blesk jak na něj, což po třech dobězích v šesté směně vedlo k jeho vystřídání. Jablonecké baseballisty už ale nešlo zastavit a to vedlo ke konečnému skóre 10:7 po předčasném ukončení zápasu kvůli snížené viditelnosti.


„Pro více informací můžete navštívit náš Facebook, kde Zdenda Machačka sdílí své pocity z prvních domácích zápasů: https://www.facebook.com/BaseballBlesk/videos/1668053433249647/,„ vzkazuje za tým Blesku Jonáš Výbora. V neděli 6. května hraje Blesk opět doma, a to s těžkým soupeřem, s týmem Sabat Praha. "Měly by to být vyrovnané, kvalitní zápasy mezi favority 1. ligy, tak přijďte Blesky podpořit, začátek je ve třináct hodin.