V sobotu od 10 hodin se na start postaví jezdci ve věku 7-15 let a dívky. Neděle bude od 9.00 patřit starším závodníkům (Junior, Senior, Elite).

„Hlavním hrdinou víkendu bude, doufejme, Václav Kolář (23 let, Blansko), který bude bojovat o titul mistra světa v nejprestižnější kategorii Elite, kde Česká republika čeká na svého světového šampióna dlouhých 19 let," říká Michal Tůma, za organizátory. Ve Španělsku, kde se konaly první dva závody třídílného seriálu MS 2014, Vašek 2x vyhrál a má tak nejlepší výchozí pozici k získání titulu nejprestižnější kategorie Elite.

V kategorii nejmladších jezdců Poussin (jezdci 7 9 let) se na medailových pozicích drží Vojta Vepřek (7 let, Olomouc), druhý a čtvrtý ve Španělsku, v kategorii Junior (16 18 let) byl 2x druhý Ondra Šenk (18 let, Blansko) a v Seniorech (nad 19 let) má velkou šanci po španělském dvojzávodu na skvělý celkový výsledek Martin Kakáč (22 let, Blansko), který tam byl čtvrtý a druhý. Zázemím celé akce bude autokemp a motocyklový areál Tanvaldská kotlina, v jehož blízkém okolí najdou diváci všechny sekce. Vstup je po celý víkend zdarma.