Loni se totiž kvůli modernizaci atletické haly přebory Libereckého kraje konaly v Drážďanech. Na mezinárodní závod do Corny atletické haly jsou přihlášeni závodníci patnácti oddílů.

Nejpočetnější výpravy vysílají domácí LIAZ, a to sedmatřicet, následují AC Slovan Liberec třiatřicet, AC Česká Lípa dvaatřicet, ŠAK SG Jablonec osmadvacet, AC Mladá Boleslav 25 a AC Syner Turnov 21.

Nejvíce bude dorostenců a to 47, následují dorostenky 45 a junioři 44. Pozornost diváků bude nesporně upřena v kategorii mužů na Petra Urbana (TJ LIAZ) v běhu na 1500 m, Jiřího Zemánka (AC Ml. Boleslav) v běhu na 800 m, Petra Součka (AC Česká Lípa) ve skoku vysokém a Ivo Knajpa ve skoku o tyči. V kategorii žen jsou favoritkami Lucie Vaníčková (SK ZŠ Jablonné v Podještědí) ve vrhu koulí a Lucie Müllerová (AC Slovan Liberec) v běhu na 1500 m. Těžko může být poražen dorostenec Lukáš Gábor (AC Slovan Liberec) ve vrhu koulí a Tereza Pokorná (DDM Cvikováček Cvikov) také ve vrhu koulí. Nesporně bude zajímavé sledovat také juniora Vojtěcha Ježka (SK ZŠ Jablonné v Podještědí) ve skoku vysokém.

Domácí atleti TJ LIAZ vkládají velké naděje do Petry Kuříkové v běhu na 1500 m, Radky Zelenkové v běhu na 800 m, Lukáše Hadače v trojskoku a Lukáše Tasslera v běhu na 400 m. Trenéři ŠAK SG Jablonec pak do juniorů Jana Dobeše ve skoku o tyči, Michala Pavlíčka v běhu na 400 m, Pavla Hýska jak v běhu na 60 m, tak v běhu na 200 m. Atleti Desné věří Evě Jeníkové v běhu na 400 m a ve skoku o tyči. V ženách svedou mezi sebou tvrdé boje oddílové kolegyně z České Lípy Lucie Königová a Kamila Ajšmanová ve skoku dalekém a v trojskoku. Ve sprintech juniorů budou Pavlu Hýskovi zatápět Dimitro Dejsun z Varnsdorfu a Lukáš Hrnčíř z Mladé Boleslavi. Ve skoku vysokém dorostenců bude nervákem souboj Jakuba Holoubka (z Jablonného), Pavla Nykla (z Turnova) a Pavla Vintra (ŠAK SG Jablonec).

Dorostenky svedou pravděpodobně největší souboj v běhu na 400 m. Michaela Kováčová (AC Jičín), Lucie Rožcová (ŠAK 5. ZŠ), Eva Jeníková (Desná) a sestry Julie Jiravská a Alžběta Jiravská (obě K Liberec) jsou velmi vyrovnané, stejně tak Eva Jeníková a Stanislava Kopřivová z Jablonného ve skoku o tyči.
Krajské přebory začínají v 10.00 hodin a končí v 15.00 hodin.