Do Jablonce se sjeli elitní závodníci a závodnice z celé České republiky, aby v Přeboru České republiky družstev starších žáků a žákyň a na Mistrovství České republiky družstev dorostenek a žen bojovali o nejlepší umístění. A bylo se na co dívat.

Judo klub bojoval

Diváci, trenéři a judisté shlédli kvalitní zápasy a vytvořili skvělou atmosféru. Jablonecký oddíl měl zastoupení ve všech kategoriích a ve starších žácích vybojoval i v neúplném šestičlenném obsazení, v devíti hmotnostních kategoriích, třetí místo. Družstvo starších žákyň se v pětičlenné tabulce postupně utkalo se soupeřkami z Kaplic, Benešova, Olomouce a Ostravy. V silné konkurenci ostatních týmů obsadily jablonecké závodnice nepopulární bramborovou, čtvrtou příčku.

Bronz pro domácí

Družstvo starších žáků i bez třech obsazených hmotnostních kategorií vybojovalo třetí místo, a to v konkurenci jedenácti kvalitních týmů. První dvě kola Jablonec vyhrál, když porazil závodníky SK Judo Teplice a TSC Turnov.

Poté prohrál s pozdějším vítězem Baníkem Ostravou a v opravných soubojích nejprve porazil Čáslav a v přímém souboji o 3. místo pak zdolal také tým PRO Sport Teplice. Družstvo dorostenek bez obsazené nejnižší hmotnostní kategorie první zápas prohrálo s TJ Start Kolín. Děvčatům se nevedlo ani v opravných bojích. V nich prohrála s 1. JC Baník Ostrava a skončila tak po náročném zápolení bez umístění.

A do bojů vstoupilo také jablonecké družstvo žen, které se rovněž nepralo v úplné sestavě.

Tentokrát bez nejtěžší hmotnostní kategorie (+78kg) a poslední dva zápasy dokonce bez dvou hmotnostních kategorií(+78kg a -78kg) si Jablonecké změřily síly s ostatními družstvy. Ženy se praly ve čtyřech zápasech, proti Hranicím, Vršovicím, Žižkovu a Hradci Králové. V celkovém pořadí skončily páté.

Roman Polák z pořádajícího Judo klubu Jablonec potvrdil, že tato velká akce proběhla opět bez problémů a ke spokojenosti všech účastníků, kteří do Jablonce zavítali.