Už 48. roční krosu Huť - Bratříkov - Huť letos opět přivítal milovníky běhu. Hlavní pořadatel Richard Hübel dlouho zvažoval, zda za aktuálních koronavirových podmínek akci udělal. Ale věděl, že zájem o tento závod ke velký. A tak ho opět zorganizoval. "Splnili jsme všechna nařízení, nic jsme nepodcenili. A lidé přišli, bylo vidět, že mají chuť sportovat a znovu vyrazit na tratě našeho závodu," řekl Richard Hübel.

Na start se postavilo několik desítek závodníků, kategorie byly určené jak dětem od dvou let, tak veteránům. Nejkratší trať měřila dvě stě metrů, hlavní deset kilometrů. 

"Každý může běžet, na co si troufá. Nesmí ale startovat o kategorii níž, než do které patří. Letos se opět závodí o čtyři putovní poháry. Pro hlavní závod věnovala pohár Beatworld Skleněné bižuterie Jablonec,  další darovaly Sokol Huť, firma Kitl a Okresní svaz tělovýchovy Jablonec. Hlavní tratě jsou každý rok stejné.  Ale místo konání bylo v nějakém roce jiné, už jsme v 70. letech minulého století startovali třeba z návse nebo z louky u lesa," uvedl organizátor.

A tratě to nejsou vůbec jednoduché. Účastníci běželi dvakrát přes potok, čekali je lesní a polní cesty, stoupání, roviny i prudší seběhy. 

Nejstarším, pravidelným účastníkem, víc jak osmdesátiletým, byl opět Vítězslav Jantsch, který běžel desetikilometrovou trať. A než se postavil na start, tak se šel ještě "lehce" proběhnout.

Tento kros je zároveň memoriálem Zdeňka Boudy, který aktivně působil v Sokole a pro závod připravoval tratě. "Bohužel ale zemřel mladý, v pětapadesáti letech. A na jeho počest tuto akci pořádáme. Tratě dnes už za něj vyznačuje jeho syn. A dalším tahounem, který závod mnoho let také organizoval, byl můj otec, Gisbert Hübel. Tomu je dnes přes osmdesát, organizaci jsem za něj převzal já. Pomáhá mi můj bratr a moje manželka. Ale otec stále zůstává ředitelem závodu, celý den je na akci s námi,"  dodal Richard  Hübel, který je zároveň předsedou místního Sokola.

výsledky závodu v Huti_1Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_2Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_3Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_4Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_5Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_6Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_7Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_8Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_9Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_10Zdroj: archiv

výsledky závodu v Huti_11Zdroj: archiv