ZA ROK PADESÁTKA

Mezinárodní atletický halový mítink měl už své 49. pokračování. I přes nepříznivou situaci s coronavirem se mítinku zúčastnilo přes sto závodníků z 33 oddílů České republiky. Ze zahraničí dorazili závodníci z Ukrajiny, Anglie, Rumunska a Slovenska. Pro řadu z nich to byl první start v halové sezoně.

VÝBORNÍ SPRINTÉŘI

Skvělé výkony předvedli závodníci na sprintérské rovince a v sektorech technických disciplin. Proběhlo pět disciplín mužů a tři disciplíny žen.V předprogramu se představili mladí závodníci v překážkových bězích na 60m. Největší zájem o start byl v běhu na 60 m, na který bylo přihlášených 44 závodníků. Ve finále došlo na předpokládaný souboj našich nejlepších Jana Veleby a Zdeňka Stromšíka.

VELEBA O DVĚ SETINY

Tentokrát zvítězil Veleba časem 6.68, což je jen tři setiny za jeho osobním rekordem. Stromšík skončil druhý letošním nejlepším svým výkonem 6.70. Objevem závodu byl junior Filip Jarolímek, který si výrazně vylepšil osobní rekord na 6.75, což je třetí historický čas v této kategorii. Stejnou pozici v historických tabulkách zaujala svým výkonem v běhu na 60 m překážek Helena Jiranová, která si již v rozběhu zlepšila osobní rekord 8.14 a ve finále zvítězila časem 8.07, čímž splnila limit pro účast na MS v Bělehradu. Pro mistra Evropy ve vrhu koulí Tomáše Staňka to byl první start. A hned prvním pokusem překonal hranici 20 metrů a ve čtvrté sérii dosáhl výkonu 21.18 metru. Tímto výkonem se ujal vedení ve světových tabulkách. Ve skoku dalekém potvrdil svou formu Radek Juška (Olymp), když třetím pokusem skočil 784 cm a na dalších místech porazil dva britské dálkaře.

KUČEROVÁ JEN JEDINÁ

V dálce žen překonala šestimetrovou vzdálenost pouze Michaela Kučerová. V běhu na 60 m neměla konkurenci Nikola Bendová, která svůj návrat po zranění ozdobila osobním rekordem 7.35.Ve skoku o tyči mužů svedli vyrovnaný souboj naši nejlepší. Na pokusy zvítězil Matěj Štěrba nad Danem Bártou stejným výkonem 535 cm. V běhu na 60 m překážek potvrdil svou vícebojařskou formu Adam Sebastián Helcelet, který stlačil čas pod 8 vteřin a dosáhl výkonu 7.96.

PRVŇÁČCI ZABOJOVALI

Nedílnou součástí mítinku byl závod prvňáčků v běhu na 50 metrů. Ti nejlepší startovali v hlavním programu. Na začátku mítinku byla, za účasti tvůrců knihy 75 let jablonecké atletiky a Milady Karbanové (Matoušové), pokřtěna tato mimořádně zdařilá publikace.

JAK SI VEDLI DOMÁCÍ?

Z výkonů závodníků LIAZ: dálka-Tomáš Pulíček 668, Roman Kadavý osobní rekord 655,60 m překážek dorostenci: 1.Roman Kadavý 8.05 osobní rekord. V předprogramu 60 m: Roman Princ 7.27, Jakub Zajíček 7.46, Martin Matouš 7.59. Všichni si vytvořili osobní rekordy.

UŽ CHYSTAJÍ PŘEBORY

Jablonecké organizátory čeká další velká akce už 29. – 30. ledna, Přebor Libereckého kraje ve vícebojích a v chůzi.