BYLO CO OBDIVOVAT

Mužský běh na 60m překážek byl jedním z taháků mítinku. Však byl Petr Svoboda také tváří letošního ročníku a své příznivce ani diváky v hale rozhodně nezklamal. V rozběhu absolvoval svůj vůbec první letošní start a výkonem 7.55 pohodlně splnil nominační standard pro účast na halovém světovém vrcholu.

O hodinu později zaklekl do bloků podruhé a cílem proběhl vítězně za 7.51, čímž se dokonce zařadil na druhé místo letošních světových tabulek za Američana Granta Hollowaye. Druhý vrchol večera se odehrál v dálkařském sektoru, kde jasně dominoval český rekordman Radek Juška. Mohutně atakoval osmimetrovou hranici.

CHYBĚL MU JEN KOUSEK

Nakonec za ní zaostal skokem dlouhým 798 centimetrů jen velmi těsně. Radek Juška se s tímto výkonem momentálně řadí na čtvrté místo letošních světových tabulek a i on se již může těšit na halové mistrovství světa. Nejlepším českým tyčkařem byl zkušený Michal Balner, který při svém prvním letošním startu zapsal 515 centimetrů. Nejlepší český halový výkon na 60m překážek žen si připsala Kateřina Cachová, když v rozběhu časem 8.29 posunula hodnotu svého letošního maxima. Ve finále pak svedla dramatický boj s Lucii Koudelovou, když byly obě v cíli za 8.33. Tisíciny rozhodly Cachové.