Jablonec – Liberec 28:22 (10:9)

Po vítězství nad Bělou pod Bezdězem v prvním kole, čekal jablonecké hráče ve druhém kole loňský účastník první ligy a tradiční rival, tým Liberce. Liberečtí prošli po sestupu výraznými hráčskými změnami, celek výrazně omladil, ale přesto se soupeř z pod Ještědu prezentoval pěknou kombinační házenou.

Jablonecké posílil oproti nepovedenému utkání v Lounech Trejbal, Preisler, Albani a Novotný. V obraně byla jejich přítomnost znát. Utkání probíhalo jako na houpačce, oba týmy střídaly pěkné momenty s nepovedenými. Jablonec vedl 3:1, aby poté prohrával 3:5 a znovu vedl 9:6 a poločasové vítězství 10:9 vychytal gólman Frýda 30 vteřin před hvizdem rozhodčích.

Druhá půle pokračovala stejně jako první, oba týmy se střídaly 20 minut ve vedení. Liberec vedl 11:12, Jablonečtí odskočili na 16:12 a Liberec opět srovnal na 17:17. Jabloneckým se ovšem podařilo oslabení, když při vyloučení Novotného Jablonec vstřelil 3 branky a hosté se neprosadili. V posledních 15ti minutách již domácím došly síly, střelba již nebyla tak razantní a Jablonečtí rychlými přechody odskočili na 22:17. A pak se již utkání dohrávalo na konečných 28:22.

Sestava a branky: Frýda – Patrik Trejbal 10, Hartig 5, Žák 4, Jandera 3, Šatava 2, Novotný 2, Svoboda T. 1, Preisler 1, Trejbal Daniel, Mony, Albani