Právě v Novém Městě probíhá letní MS na kolečkových lyžích a začalo úplně úžasně, a to včerejší zlatou medailí ze supersprintu! Děkujeme všem, kdo nás i v létě podporuje a drží palce! Takovou zprávu si mohli přečíst fanoušky biatlonistky Markéty Davidové na jejím facebooku.

Víkendové Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě patřilo českým reprezentantům, a to ve všech kategoriích. Úspěšní byli junioři, ve stíhacím závodě si vybojovali všechny medaile a české barvy kompletně obsadily stupně vítězů v pořadí Mikyska, Mareček, Hornig. Ve stejném závodě juniorek se Voborníková a Jandová dostaly do desítky nejlepších. Ve sprintu mužů si pro zlato dojel Michal Krčmář.

Ale všemu kralovala v Novém Městě Markéta Davidová. Usměvavá blondýnka z Janova nad Nisou brala zlato ve sprintu, stříbro přidala v supersprintu a vše završila opět zlatem ve stíhacím závodě. V něm dlouho bojovala s Ukrajinkou Džimovou, ale v závěru byla rychlejší. A jak sama řekla: „Na trati mi pomohli skvělí fanoušci.“ A její fanoušci jí na sociálních sítích krátce po dojezdu do cíle hned gratulovali: „Ahoj Markét, moc gratuluji ke zlatu, to se počítá, jsi úžasná a skvělá!“

A podobných vzkazů byly desítky: „Markétko, velká gratulace od nás z Podkrkonoší!“ Podporovat Markétu a celý biatlonový tým můžou jejich příznivci už za týden, kdy je čeká v Letohradu domácí šampionát.

Po posledním úspěšném stíhacím závodě Markéta řekla: „Dvě chyby v úvodu mě trochu vystrašily, ale naštěstí jsem věděla, kam rány šly, a při druhé ležce jsem si dávala pozor a zůstala tam jen jedna. Ze stojek mám radost, rozhodly. Finiš byl hodně těžký, podruhé proti Juliji Džimové. Upřímně, dnes jsem si na ni nevěřila. Chtěla jsem se za ní na trati vyvážet, ale v Plačkovci zpomalila a musela jsem ji předběhnout, aby nás nedoběhly holky zezadu. Julija, ale byla férová a ze sjezdu mě potlačila do holí. Ve stoupání jsem tušila, jak asi pojede a soustředila jsem se na přechod na velbloudu. To mi vyšlo a ve zbytku trati mně pomohli skvělí fanoušci. Teď už se těším na den volna v pondělí, protože už za týden nás čekají další závody, domácí šampionát v Letohradě.“