Věnuje se jí od první třídy. V jablonecké TJ LIAZ pod vedením trenéra Martina Michalského piluje především krátké sprinterské tratě. V minulém roce se začala více specializovat na běh na 400m a hned se dostala do užšího finále na Mistrovství republiky a obsadila čtvrté místo. „Mým největším dosavadním atletickým úspěchem je titul mistryně republiky ve štafetě na 4x100m na mistrovství republiky v roce 2017. A potom národní rekord ve štafetě,“ uvedla Veronika.

Halina Pawlowská.
Halina Pawlowská se v divadle rozpovídá nejen o jídle

S kým a jak často trénujete?
V přípravě trénuji šestkrát týdně a v závodní sezóně se to liší podle závodu. Ve skupině se mnou jsou ještě čtyři dívky a dva kluci. Tahle sestava se jmenuje Atletika s radostí.

Jaký je váš letošní cíl?
Jako dorostenka bych chtěla startovat na Mistrovství Evropy a na mezistátním utkání. Tento rok jsem běhala mnohem víc, než kdykoliv předtím. Že bych mohla splnit limit nasvědčuje i dosavadní testování, vypadá dobře. Byla jsem už na třech soustředěních. Na podzim ve Vysokých Tatrách, v zimě v Jihoafrické republice a teď ve Španělsku.

Jablonecká přehrada Mšeno. Ilustrační foto
Letní sezona se nezadržitelně blíží. Na koupání dohlédnou záchranáři

A jak vyšly potřebné testy?
Všechny zatím předpovídají úspěšnou sezónu. Tak uvidíme.

Veronika patří v jednotě mezi úspěšné sprinterky, které letos budou chtít zopakovat skvělé výsledky z loňského MČR, kde získaly zlatou medaili na trati 4x100m a stříbrnou medaili na trati 4x400m. A s dorosteneckým týmem bude bojovat o postup do finále.