Dramatické utkání takto vylíčil trenér dorostenců ELP Jablonec František Dědeček.

Domácí nastoupili do utkání s velkým nasazením a od první minuty bylo jasné, že Jablonečtí to budou mít velmi složité, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk. Domácí rychle vedli 3:1, Jablonečtí ovšem dokázali díky Bernardymu srovnat na 4:4, žel hned v vzápětí při pokrývání rychlého útoku nešikovně zfauloval domácího hráče a dostal po právu přímou červenou kartu.

Od této chvíle spadla hra Jabloneckých do podprůměru, nikdo ze zkušených hráčů na hřišti nedokázal zvednout prapor a zabojovat s nepříjemným stavem. Domácí pomalu navyšovali náskok a 2 minuty před koncem poločasu Jablonečtí prohrávali již 15:10. Dvě branky v konci poločasu a snížení na 15:12 nám ovšem dávaly ještě šance do druhé půle.

Hosté pochopili, že se soupeř neporazí sám a přidali na tempu, soupeř měl již rozchytaného brankáře a velmi dobrou obranu. Jablonecký brankář Frýda předvedl několik vynikajících zákroků, kterými držel jablonecký tým nad vodou, v útoku se začal jako jediný prosazovat Patrik Trejbal, velmi dobře nastoupil do utkání starší žák Ondra Poláček, který předvedl s jakým nasazením se má takovýto zápas hrát, probudil i zbytek Jabloneckých a ti srovnali na 18:18.

Místo toho, aby hosté dokonali obrat v utkání, začali kupit jednu technickou chybu za druhou, soupeř nám vsítil jednoduché branky z rychlých útoků a utekl na čtyřbrankový rozdíl 22:18. Pět minut před koncem utkání jsme dvěma osobkami donutili soupeře také chybovat a snížili jsme na 22:21.

Minuta a 15 vteřin chyběla do konce, Jablonečtí si vzali time-out a sehráli nacvičený signál, který skončil technickou chybou už v počátku a soupeř opět utekl na dvě rozdílové branky, konečná osobka po celém hřišti už nepomohla a naopak jsme ještě inkasovali.

Vršovice - ELP Jablonec 24:21 (15:12)
Sestava a branky ELP: Frýda – Trejbal P. 6, Hrubeš 4, Dědeček 3, Patočka 3, Poláček 2, Bernardy 2, Smrček 1, Preisler, Trejbal D., Hartig , Klinger.