Na počet účastníků si určitě nemohl stěžovat a naopak potvrdil, že musel některé zájemce ještě odmítnout. . „Turnaj byl podpořen v dotačním program Města Jablonec, za což bych chtěl poděkovat, protože akce taky něco stojí. Každé dítě dostane dnes zlatou medaili a tři nejlepší mužstva obdrží poháry. Oceníme drobnými cenami i individuální výkony,“ uvedl ředitel turnaje. Vítězný tým z Koberov ukázal, že má na čem stavět. V obci mají širokou základnu více jak šedesáti dětí, které florbal zaujal. A na turnaji se předvedly, jak nejlépe mohly.

Jedním z trenérů, který se v Koberovech stará o florbalový potěr, je také Zbyněk Hujer. „Trénuju kategorii elévů a přípravky, je jich pětadvacet a občas taky neposlouchají. Přece jen jsou to děti. Ale u některých je vidět, že talent mají a zůstanou u florbalu. Dnešní děti mají velké možnosti a dělají více sportů,“ uvedl kouč z Koberov. A v půlce turnaje mohl potvrdit, že si jeho svěřenci vedou skvěle, do té doby ani jednou neprohráli a nedostali ani moc gólů. A to trenéra těšilo. „Doufám, že máme šanci na jedno ze tří prvních míst,“ uvedl Zbyněk Hujer, který sám hraje florbal za jablonecký tým. A muži si vedou velmi dobře. „Vedeme ligu bez jediné prohry a máme šanci na postup do divize. A to bychom chtěli,“ prozradil plány jablonecký florbalista, který, když si zrovna neplní studijní povinnosti na TU v Liberci, tak tráví čas na tréninku dětí nebo na svém.

OBEC ŽIJE FLORBALEM

Vítězné mužstvo mělo v Jablonci také hodně fanoušků, kteří se přijeli podívat, jak si mládež vede. „V koberovském Sokolu mají malí florbalisté dobré zázemí. Zrodila se parta dospěláků, která vytáhla místní florbal do vyšší soutěže. Ale taky zjistili, že bude potřeba vychovávat si své následníky. A tak se začali věnovat mládeži. Z náboru se první rok přihlásilo skoro padesát dětí. A dnes jich máme ještě víc,“ právem se pochlubil otec jednoho z hráčů, který o florbalu také řekl: „Hraju ho proto, že je to lehký, lehčí než třeba hokej. Když hrajete hokej, máte těžký puk. Ale hrát hokej je lehké.“

Hlavní trenér koberovské mládeže a vítězných Vos Tomáš Fabián byl s průběhem spokojený: „Dneska tady máme dva týmy, jeden zkušenější. Jeden, který hraje si tady zahraje poprvé. Ale hlavně, ať si to zkusí. Čím víc proher, tím pak budou lepší. Věřím, že získáme jeden z pohárů a že si dnešní florbalovou sobotu užijeme. Nedávno jsme vyhráli v Jičíně a tam to bylo hodně těžké.“

Výsledky turnaje:
1.TJ Sokol Koberovy Vosy 56:10,15; 2.Florbal Jablonec Blue 45:19, 15; 3.FBC Panthers Liberec Black 34:30 12; 4. Florbal Jablonec Yellow 38:17, 12; 5. DDM Vikýř Jabl onec 31:35,6; 6.FBC Panthers Liberec Orange 13:50 3; 7. TJ Sokol Koberovy Kobry 7:63 0.