TOMÁŠ PASTUCH

VK Malá Skála - VK Karlovarsko B  3:0 (16,25,19)

Začátek zápasu probíhal podle představ domácích, kteří si zvolili za cíl na servisu špatně přijímajícího mladého smečaře Karlovarska. Svým nepřesným příjmem dával prostor vyniknout domácím hráčům v obraně, a to zejména na bloku. První set tak maloskalští hráči vítězí s pohodlným náskokem 9 bodů.

Hosté však po nezdařeném prvním setu zlepšují svůj výkon nejen na příjmu, ale celkovým konceptem své hry a snižují nevynucené chyby na minimum, naopak hráči Malé Skály doplácejí na pocit toho, že vítězství v zápase nejspíše přijde samo a chyby bude dělat jen soupeř. Vyrovnaný stav skóre se během setu lehce přelévá z jedné strany na druhou a ve vypjaté koncovce nakonec situaci lépe zvládají hráči Malé Skály a vítězí tak v druhém a velmi důležitém setu, který určuje směr a vývoj celého prvního zápasu. Obraz hry ve třetím setu je opět oboustranně bojovný s tím rozdílem, že družstvo Malé Skály si dělá několikabodový uklidňující náskok ve skóre díky dobrému servisu, který již nepustí a následně i potvrzuje vítězstvím v celém prvním zápase.

VK Malá Skála - VK Karlovarsko B  3:1 (-23,23,11,13)

Po obědové pauze a dohraném zápasu žen opět pokračoval mužský volejbal. 

Úvod utkání nezastihl domácí v dobré formě. Hráči Karlovarska dělali minimum chyb, a tak nedávali prostor tomu, aby domácí hráči bodově odskočili. Neúčinné bloky Malé Skály, její špatný servis a kvalitní příjem Varů vyústil ve vítězství prvního setu ve prospěch hostů z Karlovarska.

Avšak touha domácích prodloužit šňůru na čtyři v řadě vyhrané zápasy byla tak silná, že v druhém setu se i přes nepříznivý vývoj celé situace pro hráče z Malé Skály, zvládá koncovka otočit na stranu domácích  do vítězného stavu. Tento moment spustil lavinu tlaku ze strany Malé Skály. Ta byla ve třetím a čtvrtém setu zápasu dominantní. Mužstvo výborně přijímalo, tlačilo soupeře z Varů na servisu a svým blokem vracela útoky soupeře nekompromisně na palubovku, jak se říká „sto tam a dvě stě zpátky“. V třetím a čtvrtém setu se hosté nedostali ani „z housky“ tedy jejich skóre se nepřehouplo přes patnáct bodu. A tak radost VK Malé Skály mohla z druhého vítězného zápasu tohoto víkendu započít.

volejbal Malá Skála
Vstup do nového roku se volejbalistům Malé Skály vydařil hned dvojnásob

„Jsem rád, že po svém zranění kotníku z minulého týdne, jsem mohl tým podpořit na příjmu a servisu v závěru zápasu, kdy odměnou mi bylo několik bodových smečí a obranné zákroky těžkého útoku soupeře. Doufám, že se náš tým poveze i nadále na vítězné vlně i v dalších zápasech," konstatoval mladý a nadějný smečař Václav Hořák po konci utkání.