Hlavní závod triatlonového dne na jablonecké přehradě vyhrál po třech letech opět domácí závodník Jan Francke, kterému výborně sekundoval jeho mladší bratr Michal svým třetím místem v absolutním pořadí.

Skvělou výkonnost závodníků TJ Bižuterie potvrdila jistou výhrou juniorka Petra Kuříková, která se tímto vítězstvím kvalifikovala na ME juniorek v triatlonu.

Za krásného počasí i za velkého zájmu jablonecké sportovní veřejnosti uspořádali pořadatelé jabloneckých triatlonových oddílů Tri club a Bižuterie kvalitní závody, kterých se v několika kategoriích zúčastnilo více jak sto padesát závodníků.

Největší zájem byl v juniorské kategorii a dorostu, který byl vypsán jako kvalifikace na letošní mistrovství Evropy. Své ambice potvrdila domácí juniorka Petra Kuříková, která v plavecké části vyplavala třetí místo, ve dvacetikilometrovém cyklistickém úseku se propadala na čtvrtou pozici, ale v závěrečném běhu potvrdila své kvality a s půlminutovým náskokem zvítězila.

„Na kole jsem měla chvíli potíže s nahozením řetězu na velké kolo, při obrátce jsem jednou rychle brzdila a spadla na obě nohy, ale v běhu jsem hned špici doběhla a hnána diváky jsem vyhrála,“ sdělila první dojmy Deníku šťastná Petra.

Hlavní odpolední závod sice postrádal českou špičku, ale zajímavost pro diváky rozhodně nepostrádal, a to hlavně zásluhou bratří Franckeových. Oba plavali na špici již od úvodních metrů, přeplaval je jen zkušený reprezentant Paták. Na medailové pozice se v cyklistické části ještě prosadil plzeňský Picka, který se mezi oba bratry vklínil, ale suverénního Jana „Vencu“ neohrozil.

Vítězný muž domácí závodník týmu Divoký astma Jan Francke.

„Minulý týden v Poděbradech jsem měl dvanáctým místem téměř po dvou letech premiéru, začínám si věřit a forma přichází,“ hodnotil svůj výkon vítěz závodu. Michal po zdravotních problémech minulý týden jel rozumně a třetí místo je úspěchem.

I v mládežnických kategoriích se jablonecké naděje neztratily, mezi mladšími žáky bral bronz Tomáš Prokop, benjamínky vyhrál Tomáš Jandera.

Vítězka soutěže žen Lenka Fanturová z Prahy.

Výsledky: muži: 1. J. Francke (Bižuterie) 59:01,1, 2. Picka (Plzeň) + 1:01,8, 3. M. Francke (Bižuterie) + 1:20,4. nad 30 let: 5. Bartůněk (Bižuterie) 1:09:47,7. nad 40 let: 4. Jandera (Tri club Jablonec) 1:08:26,3. nad 50 let: 4. K. Francke 1:10:31,0, 5. Novák (oba Astma team Jbc) 1:11:03,4. ženy: 1. Fanturová (Praha) 1:03:42,8, 7. Demelová (Tri club) + 12:59,7, 8. Michalová (Bižuterie) + 17:29,1. juniorky: 1. Kuříková (Bižuterie) 1:06:05,2. 2. Vaverová (Třebíč) + 0:28,4, 3. Durdiaková (Ekol) + 0:32,2. dorostenci: 1. Kabrhel (Litomyšl) 1:00:12,0, 5. Bartůněk (Bižuterie) + 5:19,3. starší žákyně: 1. Paliderová (Ostrava) 20:17,9, 4. Prokopová (Bižuterie) + 1:28,7. starší žáci: 1. Kukrle (Loštice) 17:33,4, 6. Sádovský (Bižuterie) + 2:02,3. mladší žáci: 1. Sommer (Praha) 7:28,8, 3. Prokop + 0:28,1, 4. Novák (obě Bižuterie) + 1:10,3. Benjamínci: 1. Jandera (Bižuterie) 9:02,4.