„Sestava domácích byla poznamenána neúčastí prvního nahrávače Tomáše Rückensteinera, který doléčuje zranění kolena, a tak ho zastoupil Libor Braun. Ranní sestava Braun, Šácha, Dupač, Kubeš, Jakubíček, Havlis a libero Volf začala velmi vlažně,“ řekl na úvod hodnocení zápasu hrající manažer týmu Vladimír Zajíček.
Špatný začátek rozlítil trenéra Čurdu, který si po několika minutách vzal time out, ve kterém si hráči vše vyříkali. První set se již zachránit nepodařilo, ale výkon se začal postupně zlepšovat a druhý a třetí set byl jasně v naší režii,“ sdělil dále Zajíček.
Ve čtvrtém setu Lokomotiva bojovala velmi dobře, zejména v poli, a její hráči se předháněli v obětavosti. V koncovce setu ale byli šťastnější zkušenější domácí.
K odpolednímu utkání nastoupila sestava pozměněná pouze na postu smečaře – Jakubíčka nahradil Osčatka, který se hned v úvodu uvedl dvěma skvělými bloky, kterými doslova sestřelil nejlepšího smečaře hostů Žáka.
„První set byl jasnou záležitostí domácích a hosté byli téměř bezradní. Ve druhém setu domácí trochu polevili v koncentraci a dovolili soupeři srovnat stav. Zkušeností jsme ale opět uhráli koncovku druhého setu,“ oddechl si manažer.
Ve třetím setu dominovali na útoku Kubeš a Osčatka. Oba dva smečaři skládali velmi tvrdé míče, na které Lokomotiva nedokázala najít obranu. „Zisk dalších čtyř bodů nás posunul na třetí místo,“ mnul si ruce spokojený Zajíček.