Pro letošní rok byl Železný Brod nalosován do skupiny A a v sestavě došlo k několika změnám. Tým posílil o mladší hráče z Dukly Liberec B, která ukončila soutěž. (Jakubíček, Houda, Osčatka).
Železný Brod – Aero Odolena Voda 0:3. V prvním utkání nastoupila základní sestava Kubeš, Osčatka, Havel, Rückensteiner, Šácha, Volf, libero Tonev.
„Naše první utkání poznamenala silná nervozita a velmi hloupé a laciné chyby na útoku smečařů. První dva sety domácí pouze přihlíželi suverénnímu výkonu Aera,“ řekl manažer týmu Vladimír Zajíček.
Ten právě ve třetí sadě vystřídal Havla. Podařilo se sice rozjeté Aero přibrzdit, ale prohra 3:0 byla neodvratná.
Železný Brod – Aero Odolena Voda 3:1. Do odvety nastoupili domácí stejně jako ráno, pouze zraněného Kubeše nahradil Jakubíček.
Tým domácích najednou byl jako vyměněný – uhrával těžké míče, výborně blokoval a předváděl velmi bojovný výkon. „Aero vzdorovalo a hrál se opravdu vynikající volejbal, který byl bitvou o každý balón,“ pochvaloval si mač Zajíček. Pouze ve druhém setu domácí zaváhali a set v dramatické koncovce prohráli. Další dva sety byly opět bitvou o každý míč, který ale domácí zvládli s bravurou.
„Stínem nad vyhraným utkáním jsou za tuto sobotu tři zranění – Kubeš, Volf a Tonev – dohrál se zlomenou záprstní kůstkou,“ litoval zranění hráčů manažer.
Další zápas hrají Železnobrodští v Mnichově Hradišti.