Lokomotiva Liberec
– Bižuterie Jablonec
1:3 (–22, –19, 28, –19)

První utkání zahájila sestava Procházka (nahrávka), blokaři Šácha a Střižík, Pastuch s Burianem na smeči, diagonální hráč byl Havlis a post libera vzal Hořčička. Na lavičce byli připraveni Dupač, Prokop, Zajíček, Kukla a Jakubíček.

Chyběla však výrazná útočná dvojice Kubeš a Barek, k dispozici nebyl také zkušený nahrávač Rückensteiner, neboť ho tížily pracovní povinnosti.

Tým Jablonce zahájil utkání velmi koncentrovaně, a přestože na straně soupeře nastupovali dva velmi zkušení ligoví plejeři (Merta, Matoška), byl Jablonec stále o kousek vpředu.

Hrál se velmi náročný a bojovný volejbal. Na straně Jablonce byla lepší obrana a koncentrace na vítězné balóny. Soupeř se snažil o tvrdá útočná podání, ale dopouštěl se celé řady chyb, právě v této činnosti.

Pouze v koncovce třetího setu se Jablonec dopustil několika chyb na příjmu podání, které soupeř využil k zisku setu. Po dvou hodinách bojovného volejbalu tak Jablonec vstoupil do sezóny velmi úspěšně.

Za dopolední výkon zaslouží pochvalu blokař Šácha s 10 úspěšnými zásahy na bloku a mladý smečař Tomáš Pastuch, který si vysloužil místo v základní šestce již tréninkovým přístupem a potvrdil jej i výborným výkonem ve své premiéře.

1:3 (25, –18, –23, –25)

Odpolední utkání mělo podobný průběh, i když Bižuterie obměnila sestavu a do základní šestky nastoupil Kubeš s Barkem, místo Buriana a Pastucha.

Jaromír Kubeš, jinak velmi tvrdý smečař, trochu hledá formu, a tak byl Jablonec soupeřem donucen po těsně prohraném prvním setu vrátit původní sestavu z dopoledního utkání, která po boji utkání opět dotáhla do vítězného konce.

Celý tým bojoval velmi kompaktně a od začátku šel důrazně za cílem vyhrát obě utkání.

Příští utkání hraje Bižuterie Jablonec v sobotu 9. října s VK Rakovník v sokolovně ve Fügnerově ulici. Zápasy začínají v 10 a 14 hodin.