TJ Praga – TJ Bižuterie
0:3 (–22, –23, –25), 2:3 (16, –16, –20, 20, –7)

Hosté z Jablonce začali v nové hale v Modřanech zcela bez respektu k domácím a ujali se vedení 7:1. Domácí postupně srovnali krok, zejména vydařeným servisem diagonálního smečaře, a nasbírali vždy cenné body. Hráči Bižuterie přesto v koncovkách zachovali klid a dokázali všechny dopolední koncovky dotáhnout do vítězného konce.

K odpolednímu utkání nastoupili Jablonečtí v mírně pozměněné sestavě (na blok místo Šáchy nastoupil Jakubíček a na nahrávku T. Rückensteiner). Plejeři Bižuterie začali velmi dobře a stav prvního setu byl stále velmi vyrovnaný, než přišel na servis domácí univerzál, který svým téměř nechytatelným smečovaným servisem dal šest bodů v řadě.

Po prohraném prvním setu se Bižuterie vrátila k bezchybné dopolední hře a další dva sety lehce vyhrála. Ve čtvrtém setu se přidal do hry nečekaný faktor v podobě slunce, které nemilosrdně svítilo v nezacloněné hale přímo na hlavní kůl.

Jablonečtí si s tímto nepříjemným faktem nedokázali poradit a ve čtvrtém setu prohráli, když některé balóny byly „prakticky neviditelné“. To se vymstilo domácím v tie-breaku, který hosté po losování zkušeného kapitána Šáchy naprosto suverénně a zaslouženě vyhráli.

„Bylo to jedno z nejlepších kolektivních vystoupení našeho týmu v letošní sezóně. Svoje kvality potvrdil Burian, příjemně překvapil Tomáš Pastuch na postu diagonálního smečaře,“ konstatoval po vydařených zápasech manažer Bižuterie Vladimír Zajíček.

Sestava Jablonce: Burian, Šácha, Střižík, Procházka, Horčička (libero), Barek, Pastuch. Střídali: Jakubíček, Rückensteiner, Prokoph, Vojta.