Ještě před třemi týdny, při postavení Bižuterie na 5. místě tabulky 1. ligy, to zdaleka nevypadalo, že by jablonecký tým měl přijít o účast v nejlepší osmičce.

Stačila však neúspěšná řada domácí zápasů, která vyvrcholila prohrami s nevýrazným Chomutovem a soupeřem o to postupové místo Aerem Odolena Voda. Tyto nepovedené zápasy mohli hráči Bižuterie odčinit zejména výhrou v Poštorné, soupeřem v tabulce za nimi, ale i když ti mají šanci ještě menší, tak si ji vítězstvím uchovali. Ani sobotní soupeř rezerva Brna, nemusel být nepřekonatelný, zejména, když oba týmy odjížděly z Jablonce s porážkou 3:0 v první části soutěže.

Tatran Poštorná – Bižuterie Jablonec 3:2 (21, - 20, - 20, 17, 12).
Od počátku byl zápas vyrovnaný a Jablonečtí měli zprvu navrch i v prvním setu, který však vlastním chybami prohráli. V dalších dvou setech se podařilo hru zpřesnit a výhrami v koncovce si zajistit lepší výchozí pozici do čtvrtého setu. Ten se však opět nevydařil a kvůli chybám Bižuterie hlavně v poli a při útoku domácí vyrovnali na 2:2. Pátý set hosté doslova promarnili, o čemž svědčí počáteční vedení v poměru 6:1, závěr se vůbec nepovedl.

Volejbal Brno B – Bižuterie Jablonec 3:0 (24, 16, 24).
Už získané body v prvním a třetím setu svědčí o maximální vyrovnanosti s brněnskými mladíky, ale koncovky jabloneckým volejbalistům již několik zápasů nevycházejí.
Sestava v obou zápasech: Vytiska, Vodvárka, Střižík, Vlček, Peníška, P. Šén – libero Horčička, střídal M. Šén.

„V lednu ve dvou domácích zápasech musíme zabrat, většinou máme těžší soupeře než další týmy v boji o osmou příčku, ale zbývají ještě čtyři zápasy. Situaci jsme si zkomplikovali sami v posledních domácích zápasech,“ konstatoval hrající kouč Petr Vytiska.