Poslední předvánoční dvojkolo první ligy volejbalistů přivedlo na jabloneckou palubovku městské haly kvalitní soupeře a domácí Tělovýchovná jednota Bižuterie na ně nestačila. S Českými Budějovicemi prohrála 1:3 a s brněnským béčkem dokonce 0:3.

Bižuterie Jablonec – VK EGE České Budějovice 1:3 (21, - 15, - 18, - 21)

V několika zápasech na domácí palubovce hráči Bižuterie vyhráli první set, ale pak utkání prohráli. Nejinak tomu bylo i v utkání s lídrem prvoligové tabulky, který sice byl favoritem, ale hrát se s ním dalo, což dokázal první set.

Jablonečtí, v sestavě Vodvárka, Peníška, Burian, Žáček, Vytiska, Vlček – libero Horčička, podali velmi dobrý výkon a necelé stovce diváků ukázali, že při bojovnosti mohou být rovnocenným soupeřem i vedoucímu celku.

Kvalitní příjem a účinné podání bylo základem úspěchu, což osmi podáními v řadě dokumentoval Ondra Vlček.

Ve druhém setu, od stavu 2:2, domácí hráči jakoby ztratili bojovnost a vůli po vítězství, ale hlavně ztratili dobrý příjem.

Druhý a třetí set byl až příliš jasnou záležitostí lídra prvoligové tabulky. Ve čtvrtém setu sice tým Bižuterie bojoval až do koncovky, ale stálé vedení hostí se nepodařilo v celém setu snížit pod tři body, a tak se u domácích potvrdilo, že jsou týmem prvního setu.

Sestava Bižuterie: Vodvárka, Peníška, Burian, Žáček, Vytiska, Vlček – libero Horčička.

Bižuterie Jablonec – Volejbal Brno B 0:3 (- 16, - 18, - 15).
Domácí celek byl v sobotu proti rezervě exligového týmu velmi oslaben, čímž byl předurčen vývoj celého zápasu. Liberecké stálé posily Vodvárka a Žáček musely „narukovat“ na zápas Dukly, student Vlček musel do Prahy a v pátek příliš protestující Střižík sledoval mač z balkonu.

První dva sety drželi domácí přijatelný a vyrovnaný stav zhruba do patnácti, ale pak soupeř utekl a jasně rozhodl, stejně jako třetí sadu, která ukončila jablonecké trápení.

Útočná síla družstva byla úplně oslabená, ještěže se oproti pátku objevil avizovaný P. Šén, ale s dvěma nahrávači se takové zápasy nevyhrávají.

Sestava Bižuterie: Vytiska, Burian, P. Šén, Procházka, Peníška, Válek – libero Horčička.