V sérii pěti zápasů po sobě na palubovce městské haly, které absolvovali jablonečtí volejbalisté v posledních kolech, získali pouze jedinou výhru nad posledním Havlíčkovým Brodem a v dalších čtyřech vždy zůstali na štítě soupeřů.

Tento víkend přivítali týmy z konce tabulky, ale po nevýrazných výkonech odešli v obou zápasech poraženi. O potvrzení cíle pro letošní soutěž první ligy, účast v play off, budou muset bojovat v příštích zápasech.

Bižuterie Jablonec – Veros Chomutov 1:3 (-22, -21, 22, -22).
Úvod střetnutí nenasvědčoval tomu, že by domácí měli tentokrát tahat za kratší konec provazu. Do nerozhodného stavu 9:9 soupeři bojovali o každý bodík. Vzápětí bodovali M. Šén a Žáček, čímž si domácí vytvořili minibrejk dvou bodů, který záhy ztratili po třech špatných příjmech.

Naděje v koncovce za stavu 20:19 pohasla dvěma nejistými zásahy Žáčka, a když pak zkazil podání M. Šén, měli hosté setbol, který využili.
Druhý set byl obdobný, vyrovnaný, ale hosté vždy o bodík napřed a Jabloneckým se podařilo srovnat na 19:19. V koncovce domácí opět chybovali při útocích tentokrát Vodvárkou a prohráli i druhý set. Ve třetím se karta obrátila, na kurt se více podíval Peníška, domácí se dostali do vedení 12:8, ale i když Chomutovští kousali, domácí s jistotou vyhráli 25:22.

Dotáhnout mač do pátého setu sice Jablonečtí toužili, ale v nevýrazném výkonu pokračovali i nadále. Za stavu 13:18 se jim podařilo sice srovnat na 18:18, dále na 21:21, ale koncovku vlastními chybami opět nezvládli. Hosté si připsali teprve čtvrtou výhru v první lize, druhou s Bižuterií.
Sestava: Vytiska, Střižík, M. Šén, P. Šén, Vodvárka, Žáček – libero Kořán, střídal Peníška.

Bižuterie Jablonec – AERO Odolena Voda 0:3 (-23, -16, -21).
Už před zápasem to vypadalo, že neúspěšná domácí anabáze by mohla pokračovat. V sestavě nebyli Dukláci Vodvárka s Žáčkem, z ochozů přihlížel zraněný Vlček.

Hosté přijeli v plné zbroji s řadou velezkušených hráčů a byli po celý zápas lepším kolektivem. První set byl ve výsledku získaných balonů nejvyrovnanější, ale Odolka byla stále o krok napřed a konec setu zvládla.

Druhý set byl plný nevynucených chyb Jabloneckých, které hosté nemilosrdně trestali. Ve třetím setu domácí dobře začali, byli ve vedení, o které však brzo přišli a hosté si bezchybnou hrou již zaslouženou výhru vzít nenechali.

„Torzo sestavy sice dnes bojovalo, ale na výhru nemělo,“ konstatoval po utkání zkušený jablonecký Střižík.
Sestava: Střižík, M. Šén, P. Šén, Peníška, Procházka, Válek – libero Horčička, koučoval Vytiska.