Kromě biatlonistů, lyžařů klasiků, skokanů, sáňkařů jsou to také bobisté. Pilotovat dvojbob bude jablonecký Ivo Danilevič, bývalý vynikající plavec, který v ledovém tobogánu ve Whistleru v dvojbobu poveze Jana Stoklásku. Spolu s ním usedne i za kokpit čtyřbobu, kde je doplní dvojice Jan Kobián a Dominik Suchý.

Česko však bude mít v Kanadě dva čtyřboby a druhý pilotuje další Jablonečan – Jan Vrba. Tento bývalý atlet, který „emigroval“ k bobům, bude ve čtyřbobu sedět spolu s kolegy Milošem Veselým, Martinem Bohmanem a Ondřejem Kozlovským.

Čeští bobisté do dějiště her poslali své boby již v pondělí a ve čtvrtek za nimi za velkou louži odletí.

Jan Vrba jede na své první olympijské hry s velkým očekáváním. „Do závodu je kvalifikováno třicet čtyřbobů, naším přáním je skončit v první dvacítce,“ řekl své plány jablonecký Vrba.

Ivo Danilevič jede již na své čtvrté olympijské hry a rád by se prosadil mezi světovou špičku. „Ve dvojbobu bychom rádi skončili kolem desáté příčky, ve čtyřbobu jsou naše cíle skromnější, spokojeni budeme, když dojedeme do patnáctého místa,“ řekl pro Deník před odletem do dějiště Zimních olympijských her ve Vancouveru Ivo Danilevič.