Vynikajícího úspěchu dosáhly jablonecké minižákyně Tělovýchovné jednoty Bižuterie pod vysokými koši, když po třetím místě v oblastním přeboru dokázaly zvítězit v nadstavbové části a získaly vítězství ve Východočeském poháru.
Děvčata ročníků narození 1996 a 1997 startují v soutěžích basketbalového svazu druhým rokem, a i když byla v přeboru nejmladší, dosáhla velmi dobrých výsledků.
O prvním místě rozhodla děvčata na posledním sobotním turnaji v Hradci Králové, kde sice podlehla domácímu Hradci, ale porazila Litomyšl.

Bižuterie – Litomyšl 33:28 (16:14)
Jablonecká děvčata byla favoritem, ale do zápasu nastupovala s vědomím, že v dalším turnajovém zápase je čeká boj o celkové vítězství s domácím Sokolem, který v Jablonci porazila o pouhý bodík.
“Vítězství se rodilo těžce, ale povedlo se, a to hlavně důslednou obranou, ve které kralovala zejména Šárka Brožková“ svěřila se asistentka trenéra Jitka Wirsigová, která tým v Hradci koučovala.
Body: Pilná 10, P. Hujerová 9, Bukovská a Rochlová po 4, Jonášová, Gladkovová a Nikendeyová všechny po 2.

H. Králové – Bižuterie 43:42 (25:14)
V boji o první místo jablonecká děvčata neustále dotahovala náskok soupeřek a vědoma si nutného vítězství k celkovému prvenství o to víc. Kolektiv strhávaly bojovností Eva Gladkovová a hlavně Alena Klokočníková, které byly i nejlepšími střelkyněmi Jabloneckých. Na víc, než snížení na rozdíl jednoho bodu, to však nestačilo. Body: Klokočníková 10, Gladkovová 6, M. Hujerová 5, P. Hujerová, Pilná po 4, Bukovská, Rochlová, Tegzová, Morávková a Nikendeyová po 2, Jonášová 1.

Při rovnosti bodů ze vzájemného utkání s Hradcem rozhodlo lepší skóre domácích o jejich „vítězství“ v poháru a jablonecké hráčky to náležitě oplakaly. V neděli se vedení jabloneckého oddílu dozvědělo, že hradecké družstvo překvapivě prohrálo v nedělním utkání v Jičíně, kde Bižuterie vyhrála, a tak na pondělním tréninku byl důvod dětským šampusem oslavit vítězství ve Východočeském poháru.
„Děvčata v této kategorii zůstávají i pro příští ročník, a tak se chceme v budoucnu pokusit o žákovskou ligu“ prozrazují ambice dvacetičlenného kolektivu trenéři Jan Čmejrek, Jitka Wirsigová i její obě dcery, bývalé hráčky Jana s Jitkou.