Právě tým University Palackého je konkurentem Jabloneckých v souboji o udržení v I. lize, a tak výhra právě tam je velmi cenná, zvláště když k ní pomohl absolvent této „alma mater", kouč Bižuterie Daniel David.

Handicap Tišnov - Bižuterie 102 : 59 (14:10, 39:31, 66:43)

Druhý celek tabulky byl lepší, ale první poločas přinesl vyrovnanou hru. A kdyby hráčky opět neodchodily třetí čtvrtinu, mohl být výsledek přijatelnější. Diametrální rozdíl byl zejména ve střelbě. Domácí pálili ze všech pozic a základní pětka měla 70 % úspěšnost za dva body a Jablonec celkově necelých 30%. Dlouhodobě nejlepší střelkyně, Klokočníková, sice začala přesnou trojkou, ale za dva body měla bilanci 10/0, zato šestky 10/8. Druhý poločas již nedal Bižuterii žádnou šanci a stav druhé půle 63: 27 hovoří za vše.

Sestava a body: Matulková 12, Čmejrková, K. Ješkeová a Klokočníková 11, Jaceňková 8, Vacková, Kučerová, P. Hujerová po 2, Kalinová.

UP Olomouc - Bižuterie 56:60 (19:12, 42:29, 50:48)

V počátku důležitého souboje přetrvávala hra jabloneckých hráček na podobné úrovni jako závěr utkání v Tišnově. Zaskočila je hlavně opět přesná střelba domácích (č.10 Lachnitová) a rozdíl ve skóre se stále navyšoval 40:21.

Třetí čtvrtina po přestávce tentokrát Jabloneckým vyšla. Začal se hrát kvalitní basket a hlavně se dařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Čmejrková dala čtyřikrát trojku a Matulková třikrát. Do poslední části se šlo již jen se ztrátou dvou bodů a tlak hostí neutuchal. Domácí hráčky včetně trenéra nevěděly co hrát, hosty již nezastavily a tak zájezd na Moravu přeci jen vítězství přinesl.

Trenér týmu TJ Bižuterie Daniel David byl s výkonem svých svěřenkyň spokojený: „Za zápas v Olomouci bych chtěl pochválit Čmejrkovou, Matulkovou, Vackovou a Kučerovou. Klokočníková hraje bez formy, ale je platná v obraně, tam chyběla zraněná Tereza Ješkeová, při rozehře M. Hujerová a Bastlová," hodnotil.

Sestava a body: Matulková 21, Čmejrková 17, Kučerová 10, Vacková 6, Jaceňková, K. Ješkeová a Klokočníková po 2, P. Hujerová a Kalinová.