„Vyrazili jsme lanovkou, pak následovala chůze, cesta vlakem a nakonec autobusem. Nejprve jsme jeli navštívit český dům v Adleru.  Tam nás pohostili, dostali jsme malý suvenýr a vyrazili jsme do olympijského parku," líčí výpravu na hokej Krupčík.

Nic se však neobešlo bez komplikací. „Nastoupili jsme na autobus v domnění, že nás tam odveze. Když jsem se po dvaceti minutách jízdy jen ze zvědavosti podíval na gpsku, zjistil jsem, že jedeme přesně na opačnou stranu než leží olympijský park. Okamžitě jsme vystoupili a vydali se jiným autobusem zpět," vypráví jablonecký biatlonista.

Při pohledu na hodinky se zdálo, že již zápas nestihne, ale nakonec se zpozdil jen o pár minut. „Dojeli jsme až k bráně do olympijského parku odkud jsme svižným klusem pokračovali až k Bolšoj aréně. Přišli jsme o pět minut později, ale stav utkání 0:0 nás uklidnil, že jsme o nic nepřišli.  Jaká to pro nás byla studená sprcha, když jsme zanedlouho prohrávali 0:4, si dokážete představit," připomíná Krupčík tragický vstup českého týmu do zápasu.

„Naštěstí pak kluci zabrali a alespoň skóre zkorigovali. Fandili jsme jako o život.  Byl to úžasný zážitek,  na který budu ještě dlouho vzpomínat a věřím, že naši hokejisti se probojují až ke zlatým medailím," uzavřel svůj středeční hokejový zážitek Krupčík. Uvidíme, jestli se hokejistům podaří naplnit očekávání Tomáše Krupčíka.

Na páteční zápas České republiky s Lotyšskem pak vyrazili také sáňkaři ze Smržovky, boulařka Nikola Sudová a chystal se tam také bronzový biatlonista Jaroslav Soukup, ale na zápas se nedostal. „Nakonec jsem musel na dopingovou kontrolu, tak jsem nemohl jet. Budu muset vymyslet, kdy tam budu moct jet," řekl Jabloneckému deníku Jaroslav Soukup.