Richard Hübel, jeden z organizátorů, potvrdil, že se na start postavilo sto šedesát účastníků.

DALI DESET KILOMETRŮ

Hlavní závod mužů o Putovní pohár Skleněné bižuterie a.s. Alšovice na deset km, v kategorii 20-39 let, vyhrál Jiří Čivrný ze Semil. Za Jablonecké doběhl ve stejném závodu Jiří Šikola z týmu Atletika Jablonec, a to na osmé pozici.

Dalibor Bartoš z LIAZu Jablonec vyhrál kategorii 40 49 let, v kategorii o deset let vyšší zvítězil také jablonecký Luboš Sádovský.

Nejstarším závodníkem krosu, který se postavil na trať kategorie sedmdesát let a výš, byl Vitězslav Jantsch z týmu Eleven Run Team. A zdolal deset kilometrů za 1:03:15,7.

KROS UŽ MÁ TRADICI První ročník Memoriálu Zdeňka Boudy se běžel už v roce 1972. U zrodu stál Gerbert Hübel, tehdy úspěšný jablonecký atlet, běžec na středních tratích. „Když skončil kariéru, rozhodl se organizovat běžecká setkání v Huti. Konaly se dva běhy za rok a jeden z nich, na trati Huť Bratříkov Huť, se běhá dodnes. I když je to stále složitější ve všech směrech, snažíme se tuto tradici udržet dál," uvedl syn původního organizátora a předseda Sokola v Huti Richard Hübel.

PŘIŠEL I OTEC MYŠLENKY

A při organizaci závodu nechyběl a aktivně pomáhal i tvůrce myšlenky, který přidá ruku k dílu, jak může. Díky němu se proto už běžel letos čtyřicátý čtvrtý ročník a za rok se budou organizátoři i účastníci těšit na pětapadesátý. „Můj otec, Gisbert Hübel, ředitel závodu, nám v organizaci stále pomáhá. Akci připravuje parta lidí, ve které všichni dělají všechno, od přípravy až po sbalení trati. Je to už místní tradice. Otec připraví startovní čísla, karty pro závodníky, pro rozhodčí, také kontroly a ještě i zajistí některé sponzory," vyjmenoval aktivity ředitele závodu jeho syn. V Huti nastoupili závodníci a závodnice do všech kategorií kromě starší žáků.

V hlavním závodě pro ženy na 10 kilometrů, O putovní pohár TJ Sokol Huť, zvítězila Simona Jiřičková z Jilemnice, druhá byla Zuzana Doubková z Tanvaldu. Trať na pět kilometrů vyhrála Lucie Vavrušková z Jabloneckých Pasek.

KLOBOUK DOLŮ!

Kategorii mílařů na pět kilometrů, O putovní pohár TJ Sokol Huť, vyhrál Zbyšek Lhota z Eleven Run Team. A klobouk dolů. „Pětku" vyhrál a za chvíli na to startoval v „desítce". A doběhl na třetí pozici.