FOTBAL:

Podještědská fotbalová liga: Výsledky: 17. kolo: Unitherm Jablonec - Dopravní podnik 3:1, Fpc Transpan - Fk Prošek 4:1, Gea - Lvz - Unista Chrastava 7:1, Monroe Hodkovice - Cosmos Janov 7:0, Hasiči Liberec - Fk Cadence 0:4, Fk Korek - Joko Liberec odloženo. Dnes od 18 hodin ve šlágru kola hostí od 18 hodin na UMT ve Mšeně Unitherm tým Transpan.
skupina 1-7 místo

HOKEJ:

Liga juniorů: HC Hvězda Praha – HC Vlci 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) V pátek sehráli junioři HC Vlci další mistrovské utkání na ledě HC HVĚZDA Praha. „Po solidní 1 . třetině vypadalo, že by junioři mohli zabodovat. Ovšem opětovné hrubé chyby v obranné fázi, žalostná koncovka a nedisciplinovanost (10 minutové osobní tresty) některých hráčů tyto vyhlídky pohřbila. Domácí před koncem 2. třetiny vstřelili dvě rychlé branky a utkání již kontrolovali,“ řekl po utkání rozzlobený trenér Jiří Kubsch. Branka Vlků: Šorejs (Chlebcov). Sestava: Sýkora (Cincibus), 1. útok: Vozka - Hodač M., Svoboda – Malinský - Hribik, 2. útok: Abraham - Kotas, Zeman – Burian – Smetaník, 3. útok: Bém - Kyselák, Hodač J. – Šorejs - Chlebcov (Hájek, Mádle).
HC Vlci – HC Baník Most 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Na domácí utkání s Mostem došlo v sestavě k několika změnám v útocích. Tyto změny měly přinést určité oživení hry a zvýšení produktivity. Po 1. třetině domácí vedli 1:0. Před koncem 1. a na začátku 2. třetiny domácí úspěšně přestáli oslabení 5 na 3. „Poté tuto výhodu dostali i domácí, ale naložili s ní velmi bídně. Šance byly na obou stranách, ale brankáři dominovali. Přesto hosté srovnali na 1:1. Do 3. třetiny šli domácí s předsevzetím vstřelit branku a utkání dovést do vítězného konce. Opětovná fatální chyba (kolikátá už?) v obranném pásmu byla hosty nemilosrdně potrestána – 1:2. Utkání by spíše příslušela remíza, ale hraje se na vstřelené branky,“ myslel si kouč Kubsch. Branka Vlků Burian (Marnota). Sestava: Kysilka (Sýkora), 1. útok: Vozka - Hodač M., Zeman – Šorejs – Marnota, 2. útok: Abraham - Kotas, Svoboda – Burian – Smetaník, 3. útok: Bém - Kyselák, Hodač J. – Lemfeld - Hribik (Hájek, Chlebcov, Mádle).JUDO:

Mistrovství ČR – veteráni Praha: V Praze se konalo mistrovství ČR veteránů. Po fantastickém loňském roce, kdy jablonečtí judisté získali několik cenných kovů na MČR, ale i na mistrovství Evropy, nezklamali ani letos. „Mistrovství jsme se zúčastnili v menší sestavě, o to víc jsou hodnoceny výsledky, radoval se prezident Judo klubu Pavel Hořejší. Mistry České republiky se stali pro letošní rok Jan Ulč ve váze do 9O kg a Valentin Gušilik ve váze do 81 kg. Vynikající výsledky Jabloneckých potvrdili stříbrnými medailemi ve svých vahách Miroslav Šindelář a Ludva Hasík. „Všichni se připravují na mistrovství Evropy, které se letos koná v Belgii,“ dodal Hořejší.
Dorostenecká liga: Tým Judo klub Jablonec letos premiérově bojuje v nejvyšší soutěži této kategorie. Má jeden cíl, a to udržet se v soutěži a nespadnout. Družstvo, které dal dohromady trenér Pavel Hrubý, je složeno převážně ze starších žáků, kteří prozatím nemají takové zkušenosti z takto velké soutěže. Proto je důležité zkušenosti nasbírat a příští rok se pokusit bojovat o příčky vyšší. „Třetí kolo, skupiny bojující o udržení této soutěže, se konalo v Plzni a naši judisté ve složení Niepel, Šťastný, Bukovský, Vavřich, Gertner, Kabelka, Binhák, Kupilík, Červinka, Gasymov, Feurich pod vedením trenéra Pavla Hrubého se rvali jako lvi a svými výkony jasně řekli, že dorostenecká liga v Jablonci příští rok bude,“ radoval se prezident klubu Pavel Hořejší. Výsledky: Jablonce: Jablonec – Plzeň 2:5, Jablonec – Jihlava 5:2, Jablonec – Vršovice 4:3, Jablonec – Hranice 5:3, Jablonec – Brno 4:3. Pořadí po 3. kole: Plzeň 12 bodů, Jablonec 9, Hranice 8, Vršovice 5, Brno 4, Jihlava 3.KARATE:

Word Kobudo Open Cup - Tiger Cup: Závodníci ze školy bojových umění a sportů SOSHIKI Tanvald se zúčastnili 2. ročníku soutěže Word Kobudo Open Cup - Tiger Cup, který se konal ve sportovní hale Sparty Praha. Soutěžilo se ve sportovních formách Ju-jitsu (Duo free kata, Grappling, Fighting). Závodů s mezinárodní účastí závodníků z Rakouska, Polska a Francie se zúčastnilo na 100 borců chlapců i dívek. Tanvaldští po těžkých zápasech neodešli s prázdnou a získali cenné kovy. Výsledky jednotlivě: Zelinka Vojtěch (1. místo Grappling, 1. místo Fighting), Martin Kohout ( 2. G, 2.F), Jan Polman (1.G, 1.F), Josef Stehno (3.G), Vadym Všetečka ( 3.F), Klára Patková (1.F).

KICKBOX:

Galavečer Muay thai (thaiský box). Členové klubu Iron Fighters Kick boxink Rádlo Alois Škeřík a Vladimír Kolář se zúčastnili galavečera Muay thai (thaiský box) v rámci podniku mistrovství ČR v Mariánských Lázních. Boxovalo se v profi pravidlech (kontakt všech technik plus kolena a lokty na hlavu, to vše bez chráničů). Oba borci z Rádla startovali ve váze do 76,22 kg. Škeřík nastoupil proti chebskému Romanu Dostálovi. “V prvním kole zápasu jsem highkickem soupeřovi naštípnul vřetenní kost na ruce a vzal tak zápas do svým otěží, nicméně mně soupeř dokázal dobře kontrovat nohama a uštědřil mi tak pěkné modřiny na stehnech. Zápas jsem vyhrál na body,“ popsal svůj boj Škeřík, který je zároveň trenérem Koláře, jenž nastoupil do hlavního zápasu večera na domácího Jaroslava Švehlu. „V prvních vteřinách se pustili do přestřelky kopů a úderů, ve kterých se Kolář zdál přesnější a jistější. Na konci kola ovšem inkasoval hák na hlavu a oko, které oteklo. Otřesený po úderu zaspal a neviděl další dva háky, po kterých se ocitl na zemi. Ve druhém kole už to nevypadalo vůbec dobře, když v tom momentu našel zkušený Kolář skulinku na žebrech Švehly a poslal ho K.O. na zem. Svojí bojovností dokázal zvrátit průběh zápasu, což ocenil i bouřlivý domácí dav lidí,“ popsal boj svého svěřence Škeřík.