„Velký atletický svátek je připraven,“ potvrdil předseda atletického oddílu TJ LIAZ Dušan Molitoris. V restauraci na Střelnici vypukne oslava v sobotu 8. října setkáním sportovců a příznivců této královny sportu. Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec celou akci začali připravovat již koncem minulého roku. „Nejprve přišlo na řadu vydání knihy, která zmapovala celou historii a vzpomínky na dění v klubu od řady atletů. Pak následovala návštěva funkcionářů oddílu u primátora města Jiřího Čeřovského, který také patřil k aktivním a hlavně úspěšným atletům a členům oddílu. Tato návštěva se uskutečnila již v květnu. To proto, že právě v květnu byl oddíl v roce 1947 založený,“ uvedl Molitoris.

Pak následovala výstava v jabloneckém Informačním středisku s názvem Jablonec v proudu času. Ta je stále přístupná pro veřejnost. Obdivovat mohou výborné fotografie Petra Krajíčka. A pak už vrcholily přípravy na samotný slavný večer. „Chceme, aby si účastníci jubilejní oslavy odnesli ty nejlepší vzpomínky. Podle dostupných adres jsme rozeslali pozvánky a předběžně se nám přihlásilo víc jak sto zájemců. Všichni obdrží při prezentaci jmenovku. Hlavně proto, aby si mohli hned připomenout, s kým hovoří. Času už uběhlo hodně a každému z nás se tvář trochu změnila,“ dodal s úsměvem předseda atletického oddílu. A když jsou to narozeniny, nebude chybět ani dárek. Ten mají pořadatelé připravený pro každého účastníka. Na setkání budou mít také přítomní hosté možnost zakoupit si knihu 75 let jablonecké atletiky, která mapuje její minulost na víc jak dvou stech stránkách.

Milan Engel Maroko
Engela čeká v Maroku víc jak dva tisíce kilometrů a šest náročných etap

„Na setkání obdrželi pozvání i zástupci domácích a zahraničních klubů, se kterými náš oddíl spolupracuje. A na žádné narozeninové oslavě nemůže chybět hudba. Zazní písničky hudební skupiny Náhodné setkání. A v programu je v plánu také bohatá tombola se zajímavou hlavní cenou. Vítěz obdrží zájezd do Chorvatska pro dvě osoby,“ vyjmenoval další lákadla Dušan Molitoris.V průběhu večera mohou návštěvníci sledovat také promítání záběrů z minulých let a fotek účastníků v prostoru restaurace. K vidění budou na nainstalovaných deskách i fotografie v časových řadách po deseti letech.

„Začátek slavnostního večera je naplánovaný od 18 hodin. Historická část a slavnostní zahájení by mělo následovat hodinu poté. Zveme všechny bývalé atlety a příznivce tohoto krásného sportu. Přijďte si zavzpomínat a pobavit se při příležitost významného jubilea jabloneckého atletického oddílu,“ zve předseda oddílu Molitoris.