V dresu pražské Dukly získal osmnáctiletý jablonecký sportovní talent Jan Drbohlav na prostějovském mistrovství ČR bronzovou medaili ve stíhacím závodě družstev. Kvarteto s ním tvořila další trojice kolegů – Jedlička, Stuchlík a Cetkovský.

Nebyl to však jediný jeho start na tomto mistrovství. S Jedličkou a Ratajem vybojovali čtvrtou pozici ve sprintu družstev a ve sprintu jednotlivců skončil celkově na sedmém místě. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl v disciplíně keirin, kde obsadil páté místo. Drbohlav startoval i ve stíhačkách na 1 a 3 km a skončil vždy na jedenáctém místě. Celkem slušná porce na „začátečníka“.

„Honza začal hokejem v přípravce jako pětiletý a postavil se do brány, kde vydržel až do juniorů jabloneckých Vlků. Ještě v zimě seděl někdy na lavičce jako dvojka ve II. lize. Už jako žáček si zpestřoval léto závody na kole a měl i dílčí úspěchy. Zúčastnil se i kempu Vladislava Treťjaka v Torontu a nebyl hodnocen vůbec špatně,“ s hrdostí sděluje jeho otec František, jeho současný trenér, který v dobrém „fušuje“ do více sportů.

Co bylo příčinou přestupu mezi cyklisty?
„Asi jeho úspěšný start loni na časovce do vrchu na Pražském hradě, kde svoji kategorii vyhrál a sám zjistil, že se může víc prosadit individuálně než v kolektivním sportu a navíc v hokejové bráně, kde může chytat jen jeden. Pak se rozhodl to zkusit i na dráze, Dukla mu zapůjčila kolo a SCM Praha mu nabídlo angažmá a bylo rozhodnuto“.

Zkoušíte to taky na silnici?
„Jel závody v Polsku, kde v časovce na 21 km skončil devátý, celkově jedenadvacátý. Dokonce byl členem vítězného týmu na etapáku rovněž v Polsku. Tento víkend odjíždíme na tříetapový závod juniorů do Rakouska, tak si opět vyzkouší silnici. Na specializaci je dost času,“ končil rozhovor pro Deník František Drbohlav.
Na příkladu Honzy Drbohlava je jasně vidět, že někdy specializace v mládí nemusí v případě dílčích neúspěchů být konečná, ale možná i lepší začátek, uvidíme…