„Ze zisku medaile mám velkou radost. Hodně jsem bojoval, aby se to povedlo a udržel jsem třetí příčku. Jsem také rád, že jsem velkou měrou přispěl k třetímu místu družstva juniorské reprezentace,“ říká pár dní po úspěšném závodě Milan Engel.

Na šestidenní ve Finsku obsadil kapitán juniorského týmu Engel se svými kolegy celkové osmé místo ze třinácti států. Leckdo by si řekl, že to není úspěch, ale přes veškeré komplikace, které čeští junioři měli, je to skvělé umístění. „První dva dny na šestidenní byly velice těžké, počasí nám taky moc nepřálo a jsme s klukama rádi za výsledek, který jsme udělali. Na tu smůlu, která nás provázela, když jsme ze čtyř jezdců dojeli tři v našem týmu. Jsem rád, že jsme šestidenní dojeli a hlavně bez zranění,“ míní Engel, který byl v pěti ze šesti dnů nejlepším českým juniorem v týmu.

V seriálu evropského šampionátu, který se jel na tři závody, čekal Milana Engela poslední boj ve Francii. Tam se jelo oproti ostatním podnikům na tři závodní dny. „Poslední závody mistrovství Evropy ve Francii byly z mého pohledu těžké, jak na fyzickou přípravu, tak i na technickou,“ líčí své dojmy mladý junior. „Trať byla složena především z prašných kolejí, na loukách a hodně kamenitá. Kolo se skládalo z enduro testu, cross testu a extrém testu. Mě především vyhovoval extrém test. Počasí nám vyšlo, až na poslední den, kdy se začalo dost ochlazovat a přišly i přeháňky,“ dodal.

Milan Engel se stejně jako jeho kolegové potýká s nedostatkem financí pro závody. Díky tomu také letos nestartoval na mistrovství světa. „Bronz z Evropy je sice super výsledek, ale to nic nemění na tom, že pořádný velký sponzor je stále v nedohlednu. Je to velký boj a všechno se to točí kolem financí,“ lituje Engel.

Letos však ještě sezona pro Milana Engela nekončí. V domácím šampionátu útočí ještě na dva juniorské tituly. „Připravuji se na enduro, které se pojede v Uhlířských Janovicích, tam mi jde ještě o dva tituly. Pak už jen do konce sezony odjedu čtyři závody v cross country,“ upřesnil Engel.