Tomuto sportu se věnuje v Rádle klub s názvem Iron Fighters kick boxing a kromě dalších úspěšných borců je členem i Jiří Havránek, sedmadvacetiletý Jablonečan, otec tříměsíční Elišky.

Jak jste se k tomuto sportu dostal, vždyť jste absolvent jabloneckého sportovního gymnázia „obor“ plavání?
Ano, plaval jsem do devatenácti let, ale několik let asi do třinácti jsem také hrál hokej. Velkých úspěchů ve vodě jsem nedosáhl, kromě medailí z mistrovství republiky Vodní záchranné služby. Dva roky na vojně jsem závodně nesportoval, až po absolvování mě kamarád nalákal do juda, kde jsem za dva roky získal dokonce žlutý pásek.

A kick box? Kdy jste začal?
Nejsou to ještě ani čtyři roky, když mě zase zlákala parta. A ta v našem rádelské klubu je a velmi dobrý ambiciózní trenér Alois Škeřík. Ten byl i u zrodu tohoto klubu před třemi lety a již nyní členové dosahují vynikajících výsledků. Sám má velkou šanci se stát i reprezentačním trenérem.

Již loni jste se stal mistrem světa a letos titul obhájil.
Loni na MS v Řecku jsem ve váze do 91 kilogramů získal titul ve full kontaktu, letos v srpnu v Olomouci ho obhájil a přidal i druhý titul v další disciplíně low kick, ve které jsem byl loni druhý. Nebyl jsem z našeho klubu sám. Titul ve full kontaktu ve váze do 75 kg získal i Jan Fendrych, v low kick byl druhý a mladý Tomáš Škeřík v jednasedmdesátce ve full kontaktu získal stříbrnou medaili.

Jaký je v rozdíl mezi těmito disciplínami, dá se to okem laika poznat?
Ve full kontaktu se kopy a údery vedou do horní poloviny těla, v low kick se můžou vést údery i do stehen. Na MS v Olomouci se soutěžilo dokonce v šesti různých disciplínách za účasti téměř čtyř stovek startujících ze čtyřiceti zemí světa.

Vy také koketujete s „normálním“ boxem?
Dokonce startuji ve dvou oddílech boxu, za Ústí nad Labem v I. lize a za Děčín v extralize. Loni jsem dokonce na mistrovství republiky získal bronzovou medaili. Letos na šampionát ale nejedu, už toho bylo dost.

Bude mít možnost jablonecká sportovní veřejnost vás i vaše úspěšné kolegy někde vidět?
Funkcionáři rádelského klubu chtějí v příštím roce zjara uspořádat v jablonecké hale propagační galavečer, tak nám to snad vyjde.