Nováček druhé basketbalové ligy si hned v prvním zápase skupiny o 7. – 10. místo zajistil účast ve druhé lize i pro příští ročník, když mu stačilo jedno vítězství ze šesti zápasů. Výhra se urodila již v prvním duelu na domácí palubovce s TJ Lovochemie Lovosice 69:63, druhý den v Lovosicích se soupeři povedla odveta i s úroky a vyhrál 74:52.

Bižuterie – Lovosice 69:63 (17:17, 37:36, 51:48).
Souboj se severočeským rivalem měl zajistit ligovou definitivu, což se podařilo, leč výhra se proti houževnatému soupeři nerodila lehce. V prvním poločasu se odehrával urputný a vyrovnaný souboj, kdy domácí hráčky nasadily osobní a hosté zónovou obranu.

Domácím hráčkám nevycházel především obranný doskok a umožnily tak hostím řadou druhých příležitostí zakončit svůj útok. Navíc se domácím příliš nedařila ani střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, a tak se skóre v prvním poločase přelévalo na obě strany a žádné z družstev nezískalo větší náskok.

Na počátku druhé půle domácí hráčky zlepšily obranu, především doskok a dokázaly zakončovat jak rychlé protiútoky, tak postupné útoky trpělivou hrou přes pivotmanky a získaly uklidňující náskok devíti bodů. I když se Lovosickým podařilo snížit na rozdíl tří bodů, o výhře rozhodl vstup do čtvrté čtvrtiny.

Nápor zahájila trojkou nejmladší z kádru Koubová a poté se několikrát zpod koše prosadila zkušená Blechová a rozdíl narostl na deset bodů. Pokus hostů o zvrat v závěru se podařilo eliminovat a důležité vítězství si již Jablonečanky vzít nenechaly.

„U našich děvčat mně chyběla aktivní hra jedna na jednu a hlavně důrazné nájezdy pod koš, o což se pokoušela jen hráčka č. 6 (Rejnartová – pozn. redakce),“ hodnotil přítomný dlouholetý ligový basketbalista Děčína Tomáš Herink, nový asistent trenérky u jabloneckých minižákyň.

Sestava a body: Rejnartová 13, Jaceňková 11, Blechová 8, Kitzbergerová 8, Koubová 8, Lehká 8, Císařová 5, Polmanová 4, Samcová 4, Charvátová, Kultová.

Lovosice - Bižuterie 74:52 (13:12, 26:26, 50:42).
Odvetný zápas brala Bižuterie již jako přípravu na příští ligovou sezónu. Podstatně méně herního prostoru dostaly letošní ligové opory a naopak hodně vytížené byly hráčky z lavičky.

Po nevydařeném úvodu, kdy domácí vedly 13:2, se podařilo skóre srovnat, dokonce i obrátit ve vedení o sedm bodů, ale stav po prvním poločase byl nerozhodný. Prvních sedm minut druhé části byl stav vyrovnaný, ale pak několikrát hráčky Bižuterie neubránily křídla domácích a ta zajistila náskok Lovosic, který pak do závěru ještě narostl.

„ Odveta byla pro nás už patřičně uvolněná, nechaly jsme opory sedět na lavičce i za nepříznivého stavu. Za výhru v prvním důležitém zápase zaslouží všechny pochvalu, hlavně za bojovnost,“ konstatoval s uspokojením trenér Stanislav Císař.

Sestava a body: Koubová 8, Charvátová 7, Lehká 7, Polmanová 6, Císařová 5, Kalinová 5, Samcová 5, Jaceňková 4, Kitzbergerová 3, Rejnartová 2, Kultová.