Petra Vítová (trenérka Dana Jandová) jako nejmladší účastnice mistrovství jela do Třince víceméně na zkušenou. Ale překvapila a postoupila v těžké disciplíně 200 m překážek do finále, kde obsadila osmé místo. Zlepšila oddílový rekord, což je možno považovat za její osobní obrovský úspěch a velký příslib do budoucna. Z tréninkové skupiny Martina Michalského byli velmi úspěšní všichni.

Anna Marie Rappová v běhu na 60 m vyhrála hladce rozběh, poté meziběh v nejrychlejším čase celého mistrovství 7,84 sec., který měl klidně stačit na vítězství i ve finále. Bohužel ve finále ji nevyšel start a vynikající sprint na celé trati ji stačil jen na třetí místo. Zklamání si vynahradila ve skoku dalekém, kde skokem 572 cm získala titul mistryně republiky zcela suverénně.

Pavlína Soprová se do životní formy dostala také. Rozběh na 100 m překážek vyhrála s velkým náskokem a ve finále zvítězila před favoritkou Janou Skotákovou z Blanska o jednu setinu vteřiny časem 14,34 sec. Vytvořila nový krajský a pochopitelně i oddílový rekord, když zůstala jen 4 setiny vteřiny za českým rekordem. V běhu na 200 m překážek vytvořila již v rozběhu nový oddílový i krajský rekord časem 30,99 sec., který ve finále zlepšila na 29,45 sec. a obsadila třetí místo.

Jediný chlapec v tréninkové skupině Martina Michalského Dominik Žižka se stal po půl roce největším překvapením mistrovství. Zlepšil si osobní rekord v běhu na 300 m nejdříve v rozběhu časem 38,01 sec., potom ještě jednou ve finále na 37,87 sec. a získal bronzovou medaili.

Klára Michalská v běhu na 100 m překážek nejdříve vyhrála rozběh časem 14,96 sec. a potom ve finále obsadila časem 14,92 sec. 4 místo, což je její největší dosavadní úspěch.

Nešťastným byl pro ni závod na 200 m překážek. Lehce, s obrovským náskokem, vyhrála rozběh časem 30,84 sec., ve finále byla téměř celý závod v čele závodního pole, ale při zakopnutí na deváté překážce téměř upadla, ztratila běžecký rytmus a doběhla na 4. místě.

Úspěšné byly žákyně i ve štafetách. Seběhaná sestava Anna Marie Rappová, Klára Michalská a Pavlína Soprová vybojovala třetí místo ve štafetě 3 x 300 m časem 2:10,76 min. a tato trojice, doplněná o novou členku tréninkové skupiny Michaelu Votočkovou, obsadila další třetí místo ve sprintérské štafetě 4 x 60 m časem 30,62 sec.

Výprava TJ LIAZ získala tedy celkově šest medailí – dvě zlaté a čtyři bronzové - a dvě čtvrtá místa, což lze pokládat za vynikající úspěch. Anča Rapová, Pavlína Soprová, Klára Michalská i Dominik Žižka byli na základě svých umístění na mistrovství nominováni do reprezentačního družstva Česka pro mezistátní utkání žactva se Slovenskem, které se koná tuto neděli v Olomouci.