Po devíti stech metrech plavání v naplněném Labi byl na prvním místě Pavel Mužíček a čtvrtý další Jablonečák Michal Francke, ale pro oba byla trasa na kole příliš náročná.

„Bylo to doslova brutální, v terénu plno bahna a pak nás taky hnali po městě i po schodech nahoru i dolů a to pro nás silničáře bylo moc,“ konstatoval nejlepší z jabloneckých závodníků v cíli Michal Francke.

Jeho start je i tak obdivuhodný, protože před třemi týdny při Evropském poháru v německém Schliersee utrpěl otřes mozku a velké odřeniny.
Pavel Mužíček měl za sebou páteční start na mistrovství ČR v plavání, kde na 400 metrů volný způsob obsadil osmnácté místo.
Naději na celkový úspěch oba ztratili hned v prvních kilometrech jízdy na horském kole na náročné trati, a tak v závěrečném běhu oba již ztratili větší motivaci na lepší umístění.

V náročných podmínkách se statečně drželi dva jablonečtí závodníci v kategorii dorostu (15 – 19 let) – Vít Zahula, který obsadil třetí místo, celkově byl devětadvacátý a Tomáš Bartoň byl v této kategorii šestý, celkově šedesátý.

Celkové výsledky: 1. Kubíček (Red Bull) 1:25:45,3, 2. Matera (Lipník) 1:27:38,5, 3. Dědek (Brodek u Přerova) 1:30:52,6, … 18. Francke 1:39:33,7, … 24. Mužíček 1:41:50,2, … 29. Zahula (všichni Bižuterie) 1:44:43,4, 30. Rolný (SNS Smržovka) 1:45:09,1, … 60. Bartoň (Bižuterie) 2:16:22,2.