Domácí hráči ze Sportovního klubu stolních tenistů Liberec se mohou radovat. V sobotním třetím kole Otto Bock Českého poháru někteří hráči významně bodovali. René Tauš z Tanvaldu svou kategorii vyhrál.

Turnaj se konal v herně stolního tenisu v Tipsport areně na osmi stolech ve třech výkonnostních skupinách. Startovalo 45 sportovců, 20 ve skupině A, 15 ve skupině B a 10 ve skupině C. Na konci roku postupují podle konečného žebříčku ti nejúspěšnější hráči do vyšší skupiny, a naopak ti z koncových míst tabulky sestupují.

Kromě toho konečné pořadí žebříčku rozhoduje také o nominaci hráčů na Mistrovství České republiky. „Na tom letošním získal náš oddíl celkem sedm medailí, z toho čtyři zlaté. Jak v jednotlivcích, tak ve čtyřhře i v družstvech," připomněl Jiří Suchánek z SKST Liberec.

Do Liberce se sjela prakticky celá špička tohoto sportu u nás, v čele s momentálně nejúspěšnějšími hráči ve světovém žebříčku. Z domácích hráčů se ve skupině A dařilo nejlépe Rendovi Taušovi, který v průběhu turnaje neprohrál jediný zápas a turnaj vyhrál.

„Svou zbytečně agresivní a nesoustředěnou hrou jsem prohrál už v základní skupině dva zápasy a ze skupiny nepostoupil," ohodnotil svůj výkon stolní tenista Suchánek s tím, že na něj zbylo pouze desáté místo, dvanácté pak obsadil Tomáš Přibyl. Ve skupině C se na osmém místě umístil Martin Bolek, který zatím sbírá zkušenosti.

Dalším kolo Otto Bock Českého poháru, na který se dále hráči chystají, proběhne 5. července v Chebu. Před tím se však „Liberečáci" vypraví 13. 6. do Semil, aby obhájili titul Mistra České republiky v soutěži tříčlenných družstev.